7 грудня депутати Покровської райради Олександр Козаченко, Роман Морозов, Сергій Мариничев звітували перед своїми виборцями про результати діяльності впродовж року.
Першим звітував Олександр Козаченко, голова комісії з регламенту, законності та правопорядку. Олександр, як і решта депутатів, намагався бути максимально відвертим, говорив без прикрас і перебільшень. Не приховував, що є ще багато недопрацювань. Не все вдалося. Наприклад, залишилось не вирішеним остаточно питання незаконного розміщення МАФів по вул. Січеславській. Справа практично була доведена до фіналу — рада подала позов до суду, — але на тому все й зупинилось.
Під час виступу депутат, розповідаючи про принципи своєї роботи, звертаючись не лише до громадян, а й до своїх колег, зазначив, що треба шукати діалог з фракціями інших партій, відділами виконкому, не ворогувати, а доводити поступово справами правильність і раціональність своїх дій, зміцнювати позицію Сили Людей вмінням співпрацювати, знаходити компроміси, бути націленими на комфортне життя громади, розвиток району, зосереджуватись на проблемах людей, а не внутрішніх розбірках, максимально згладжувати конфлікти.
Сергій Мариничев, як завжди, подав детальний звіт із поясненнями та фотодоказом у форматі «було/стало». Повз уважне око Сергія, доброго господарника свого району, не просковзнула жодна деталь, проблема, він не залишив без уваги жодне звернення: усунення нескінчених поривів мереж Кривбасводоканалу, ремонтів асфальтного покриття, облаштування якісної зони відпочинку для мешканців Зарічного тощо. Завдяки втручанню Сергія вдалося допомогти дитині з лактозною недостатністю, для якої окремо було введене окреме меню в дитячому садочку. Як голова робочої групи з питань електронних закупівель, Сергій надав дані про зекономлені кошти: по виконкому – 336, 60 тисяч, по відділу освіти – 1,33 млн. З більш детальним звітом депутата можна ознайомитись на його сторінці у Фейсбуці.
Заслухали депутата Романа Морозова, який упродовж 10 років займається активною громадською діяльністю і впевнений, що останню не треба ототожнювати з роботою депутата. Хоча багато хто вважає інакше, зводячи свою депутатську діяльність до виступів на святах або вирішення локальних проблем, які в компетенції кожного громадянина міста. «Я беру участь у кожному пленарному засіданні ради, активно пропонуючи питання для розгляду, вношу пропозиції та зауваження до порядку денного засідань ради, беру участь у дебатах, звертаюсь із запитами, ставлю запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні, виступаю з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, оголошую на засіданнях ради звернення та пропозиції громадян, — заявив депутат Морозов, — Чому я про це говорю, наче це якесь досягнення? Насправді так і є, бо половина депутатів сидять, мов статисти, з нудьгуючими обличчями, чекаючи, аби пленарне засідання чи засідання постійної комісії швидше скінчилось». Саме це і вважає своїм обов’язком Роман, цим і займався упродовж року, вважаючи це першочерговим завданням будь-якого депутата. Водночас він провів велику роботу зі збереження історичних пам’яток Покровського району; щодо вирішення конфлікту у палаці дитячої та юнацької творчосты «Горицвіті»; щодо ефективного використання спортивного комплексу «скейт-парк» по вул. Мусоргського 30-34 тощо.
Поспілкувалися в тісному колі, адже людей було небагато, проте всі вони були зацікавлені, мотивовані, свідомі. Це підтверджується купою слушних запитань і щодо роботи депутатів загалом, і стосовно конкретних цифр. Відсутність офіціозу перетворила звіт на справжній відвертий діалог, спрямований на досягнення спільної мети.