Будуємо середній клас

Програмні засади Криворізької міської організації політичної партії «Сила Людей» (Місцеві вибори 25.10.2015)

Будуємо Середній Клас

ПРОЗОРІСТЬ
засіб проти бюрократії та корупції

Органи місцевого самоврядування — передусім надавачі послуг

Забезпечення прозорої діяльності місцевої влади, доступу громадськості до інформації про неї

Прозора діяльність — це прозорі процеси. Їх можна легко зробити такими, якщо забезпечити простий доступ до документів. І тоді не за попереднім запитом, а будь-коли кожен може ознайомитися з будь-яким документом виконкомів, міськради та райрад, навіть із внутрішніми. Звісно, крім тих, що мають обмежений доступ, встановлений відповідно до визначених законом процедур.

Прозора діяльність — це прозоре прийняття рішень. Для цього громадяни мають бачити саме проекти рішень, які готує виконком на розгляд депутатів. Проекти всіх рішень міської та районних рад слід публікувати на офіційних сайтах рад не пізніше, ніж за три дні до сесії.

Прозора діяльність — це прозорі закупівлі. Чинні тендерні процедури не стосуються так званих «допорогових» закупівель (до 300 тис. грн за товари, до 1 млн грн за роботи і послуги), а це і продукти харчування для дитячих закладів, і медичні вироби, і лікарські засоби. Упровадження для таких закупівель системи електронних торгів «ProZorro» забезпечить повну їхню відкритість і можливість громадського контролю.

 

Оприлюднення всіх статей бюджету міста
й районів на етапах і планування, і витрат

На веб-сайтах міської та районних рад потрібно створити окремі розділи, які міститимуть інформацію про всі надходження й витрати бюджету. Слід обов’язково вказувати, на які послуги чи товари витрачено кошти, а надалі той самий підхід запровадити для всіх комунальних підприємств міста.

 

Активне впровадження відкритого
електронного документообігу

Відкритості та прозорості в роботі органів місцевого само­управління можна досягти, якщо буде можливість спостерігати за всіма процесами в них. Електронний документообіг дає змогу легко бачити, на якому етапі перебуває вирішення вашого питання. Досить знати номер свого звернення і відстежувати його роз­гляд на сайті або зателефонувати до відповідної служби.

Значно легшим є електронне звернення в установу — досить надіслати лист, наприклад, із заявкою на встановлення лічильника води, без черг і нервування. Електронний документообіг прискорить усі процеси і виявить зайві та слабкі ланки в прийнятті рішень. А це врешті дасть неабияку економію часу та ресурсів.

 

Уніфікація вимог установ, розташованих у різних районах

Усі адміністративні послуги, які надаються органами місцевого самоуправління, треба чітко визначити й описати. Стандарт послуги — це сукупність пунктів, які працівники мають виконати в певній послідовності та в певний час. Коли послуги будуть стандартизовані, від примхи чиновника нічого не залежатиме.

 

Персональна відповідальність чиновника
за неякісно надану послугу

Якщо чиновник необґрунтовано відмовився надати послугу або порушив її стандарт, він має понести покарання. Порушено терміни або видано не всю інформацію — отже, послуга надана неякісно. Завдяки електронному документообігу буде легко відстежити, хто саме винен у порушенні стандарту послуги, і винести йому догану, а за систематичне порушення звільнити.

 

Підтримка принципів «єдиного вікна» та «мовчазної згоди»

«Єдине вікно» працює так: для отримання адміністративної послуги достатньо подати необхідні документи лише одному працівникові, а не вистоювати кілька черг до різних кабінетів. Цей принцип слід зробити обов’язковим для всіх державних і комунальних установ міста.

«Мовчазна згода» органів самоврядування передбачає, що кожному з нас достатньо заявити про початок діяльності, яка не суперечить закону і не потребує додаткових дозволів. Якщо у встановлений стандартом строк влада не видасть позитивного чи негативного рішення — можна починати працювати.

 

Розширення консультацій із громадами.
Удосконалення механізмів реалізації громадських ініціатив

Усе, що робиться в місті, хтось має ініціювати. Найкраще знають проблеми самі мешканці будинку, кварталу, мікрорайону або, наприклад, батьки дітей, що навчаються в одній школі. Тому всі перспективні плани розвитку міста треба розробляти, узгоджувати і коригувати разом зі спільнотами городян.

Громадські слухання повинні проводити не просто працівники виконкомів, а фахівці в галузі або ініціативні групи громадян. Органи самоврядування мають забезпечувати умови для таких консультацій і обов’язково зважати на ініціативи та побажання громади, звітувати про те, як вони враховані в конкретних діях, рішеннях і проектах.

 

Програма розвитку міста: децентралізація зі збереженням унітарності

Формування бюджету від потреб районів з
урахуванням загальноміських проблем

У нашому великому місті поділ на райони вкрай важливий. Райони різні: зі своїми потребами, проблемами і можливостями. При плануванні міського бюджету головна ініціатива має належати райрадам і виконкомам, адже саме вони найкраще знають, як розвивати свої території та куди слід витрачати кошти.

Загальноміські проблеми й задачі треба вирішувати централізовано, за детальним планом розвитку міста. Це передусім питання транспорту, доріг, капітального будівництва, освіти, медицини, охорони порядку.

 

Допомога з міського бюджету на розвиток
інфраструктури всіх районів

Різні райони нашого міста мають різні прибутки — десь більше підприємств, а десь приватних будинків. Та все одно мешкаємо і працюємо ми всі разом, і коли одному району не вистачить коштів, щоб вирішити якусь локальну проблему, це неодмінно позначиться на всіх городянах. Усі ми є одним містом — в одному районі живемо, у другому працюємо, у третьому маємо рідню. Тому витрати міського бюджету слід планувати передусім від потреб районів, а не від величини їхніх внесків у скарбницю. Тоді комфортно житиметься скрізь. Разом — сила.

 

Створення й обговорення довгострокового
плану розвитку районів, міста

Кривому Рогу жити не рік і не п’ять, тож ми маємо більш-менш чітко розуміти, що потрібно зробити для комфортного життя через п’ять-десять-двадцять років. Потрібний довгостроковий план, який містить спільну для міста концепцію розвитку і враховує особливості кожного району, мікрорайону. Розробляти його засади та етапи мають експерти — відкрито, прилюдно, обов’язково погоджуючи свої рішення з громадами.

 

Підтримка розвитку мережі ОСББ

Відповідальність громадянина починається з відповідальності мешканця. Утримувати багатоквартирний будинок одній людині не під силу. Важко це робити й в ОСББ, якщо немає досвіду, гарних фахівців, ентузіастів. Через це, на жаль, багато людей зневірилися в цьому гарному інструменті збереження будинків — спільної власності багатьох людей.

Тому при райвиконкомах слід створити відділи, що надаватимуть ОСББ консультації, юридичну, бухгалтерську допомогу. Позбавитися залежності від ЖЕКів чи їхніх новітніх утілень можна — лише треба взяти на себе відповідальність за власний дім.

 

Децентралізація тепломереж міста, розробка програми
автономного опалення будинків і будівель.
Головний пріоритет — альтернативні та відновлювані види палива

Важливо також знизити залежність від центральних тепломереж міста. Особливо це важливо у кварталах, що будувалися біля заводів і шахт та підключалися до їхніх мереж. Після закриття підприємств постачання опалення та гарячої води ускладнюється. Схожі проблеми й у віддалених мікрорайонах. Слід допомогти мешканцям у встановленні новітніх опалювальних пристроїв, використовуючи різні державні та міжнародні програми фінансування.

 

Створення програм розвитку кварталів приватної забудови

«Одноповерховий» Кривий Ріг потребує окремої уваги, адже проблеми у кварталах приватної забудови є специфічними, а мешканців у них значно менше, ніж у «спальниках». Дороги, освітлення, розташування скверів і смітників, поява нових будинків і закладів освіти — якщо все це звести в розумний і послідовний план, такі квартали стануть надійною опорою індустріальним і щільно заселеним районам.

 

Комфортне і безпечне місто

Удосконалення транспортної мережі міста.
Пріоритети: використання на основних маршрутах
великих, містких автобусів, підвищення частки
та якості електротранспорту

Вирішити проблему далеких поїздок у місті можна, якщо вивести на маршрути великі, місткі автобуси, принаймні на час пік. Найкраще це зробити, створивши чіткі й рівні умови конкурсу для всіх перевізників.

Маршрутні таксі повинні виконувати допоміжну роль, зокрема на коротких відстанях, у віддалених мікрорайонах або в час зменшеного навантаження. Відкриті й доступні дані спостережень за поточним розташуванням машин (GPS-моніторингу) полегшать пересування містом, допоможуть удосконалити маршрутну мережу, підвищать відповідальність перевізників.

Велику частину міста можна проїхати на тролейбусах і трамваях. Щоб зробити поїздки в них комфортними, потрібно долучитися до лізингових програм вітчизняних підприємств і вивести на вулиці достатню кількість нових вагонів.

 

Підвищення контролю освітлення доріг,
пішохідних переходів, вулиць, дворів

Добре освітлені вулиці — це комфорт і безпека життя в місті. Цього можна досягти, якщо використовувати економні джерела світла, розробити й упровадити програму відновлення освітлення прибудинкових територій, своєчасно реагувати на зауваження мешканців.

 

Демонополізація й оприлюднення договорів на
обслуговування інфраструктури міста

Наше місто — наша спільна власність. Мешканці мають право знати, які підприємства і на яких умовах обслуговують наші дороги, комунікації, водойми тощо. Слід подрібнити великі довгострокові договори, які укладає місто, зробити умови конкурсу чіткими та прозорими, запровадити громадський контроль за виконанням договорів. Це підвищить конкуренцію між виконавцями, а отже, і якість робіт.

 

Прозорість договорів у рамках соціальної відповідальності
великого бізнесу

Частину комунальних проблем вирішують великі підприємства, беручи на себе соціальні зобов’язання, зокрема ремонтувати дороги, розбивати сквери, поліпшувати фасади будинків тощо. Та іноді здається, що в такий спосіб вирішуються далеко не першочергові завдання. Виправити ситуацію можна, якщо проекти договорів між великим бізнесом і містом будуть оприлюднюватися, обговорюватися та погоджуватися з громадою. І, звісно, передбачені в них роботи мають бути частиною загального плану розвитку міста.

 

Упорядкування процесів надання медичних послуг

Допоки в країні не вирішене питання реформування медичної галузі, органи місцевого самоврядування майже не можуть втручатися в роботу лікарень. Однак міська рада та виконком можуть і повинні допомогти лікарям налагодити елементарні процеси: запис на прийом, реєстрацію пацієнтів, ремонт приміщень тощо.

 

Розробка і вдосконалення системи територіальної оборони

Захист життя, здоров’я, власності, державних і комунальних підприємств своїми силами — важливий аспект відповідальності членів громади міста. Це підтверджене досвідом багатьох країн світу, зокрема Фінляндії, Литви, Естонії, Молдови, Чехії, Німеччини, Угорщини. Ефективним вирішенням цих завдань є громадські формування, які зараз проводять патріотично-виховну роботу, допомагають забезпечувати спокій і правопорядок, готують добровольців для розв’язання воєнного конфлікту на Сході. Саме такі формування, що найтісніше взаємодіють з громадою, мають стати важливим і невід’ємним елементом територіальної оборони.

 

Екологічні проблеми
треба вирішувати системно

Створення системи громадського моніторингу
стану якості атмосферного повітря

Існуюча система моніторингу має суттєві вади. Головний — вона не дає інформації про стан повітря в режимі реального часу. Люди мають право знати, чим вони дихають сьогодні, а не дізнаватися зі звітів, чим вони дихали місяць тому.

 

Ініціювання будівництва сміттєспалювального заводу

Замість дедалі дорожчого утримання сміттєзвалищ потрібно спрямувати кошти бюджету й інвесторів на зведення сміттєспалювального заводу за сучасними технологіями. Це дасть можливість значно зменшити забруднення ґрунтів, повітря, отримати додаткову теплову енергію, якою можна, наприклад, опалювати школи, дитячі садки, лікарні.

 

Розробка програми комплексного використання
корисних копалин та створення умов для залучення
інвестицій у переробні підприємства нового типу

Наші надра багаті не тільки на залізну руду, а містять десятки видів корисних копалин, зокрема рідкоземельних елементів. Ми повинні використати досвід і передові технології інших країн з їх видобутку та переробки. Для залучення інвестицій у цю галузь потрібно створити сприятливі умови за рахунок надання пільг зі сплати місцевих податків і зборів, які регулюються органами місцевого самоврядування.

 

Створення дієвої системи громадського контролю
використання коштів за забруднення навколишнього
середовища, які надходять до міського бюджету

Великі підприємства сплачують чималі кошти, однак для їх витрачання немає чіткої довгострокової програми. Немає також належного контролю, які саме заходи з поліпшення екологічного стану в місті фінансуються. Нам жити в цьому місті, тож саме громада має вирішувати, куди спрямувати ці кошти, і стежити, щоб вони витрачалися ефективно.

 

 

РОЗВИТОК МОЛОДІ
інвестиція в майбутнє

Якісна освіта — це фундамент майбутнього країни

Створення нової системи обрання керівників
середніх навчальних закладів —
ефективних менеджерів із досвідом практичної роботи

Міські школи є комунальними закладами. Для ефективного управління ними директорів слід обирати на відкритих конкурсах з обов’язковим урахуванням думки батьківського комітету. Для підготовки майбутніх директорів-менеджерів потрібно запровадити підготовку їх за спеціальною магістерською програмою, що передбачатиме знання з управління людськими та матеріальними ресурсами, економіки, бухгалтерського обліку, аудиту.

 

Спрощення звітності шкіл і дошкільних закладів

Міністерство освіти і науки вже значно спростило звітність закладів освіти, але все одно паперів іще багато. Більшості з них можна просто позбавитися, а для інших запровадити електронну звітність. Хай учителі вивільнений час приділять нашим дітям і самовдосконаленню.

 

Перегляд функцій райвідділів освіти та методкабінетів

За підтримки Міністерства освіти і науки в нашому місті буде реалізований пілотний педагогічно-адміністративний проект. Його головна мета — переосмислити та чітко визначити функції міського і районних відділів освіти, методичних кабінетів. Пріоритет: райвідділи надають адміністративні, бухгалтерські, юридичні та інші послуги, методкабінети — довідково-інформаційні та організаційні; умови та межі інспекційної діяльності жорстко регламентуються.

 

Підтримка громадських спілок батьків

Ефективне управління навчальним закладом залежить від якості взаємодії зі споживачами цих послуг — батьками. Батьківські комітети мають реєструватися як громадські об’єднання, відкривати рахунки і самостійно розпоряджатися залученими коштами. Завдання органів місцевого самоврядування — надати їм у цьому правову та організаційну допомогу.

 

Максимальне і різнобічне вирішення
проблем дитинства та сім’ї

Підтримка сімейних цінностей,
сприяння молодим родинам, допомога в плануванні сім’ї

Для виховання якісно нового покоління слід змінити акценти в соціальній підтримці. Варто популяризувати саме успішні родини, а не пільги для неблагополучних сімей, які породжують соціальні проблеми.

Молодим сім’ям і родинам, що опинилися у складних життєвих обставинах, потрібно надавати підтримку, що соціалізує: допомагати в працевлаштуванні, у додатковій освіті, у зміні фаху. Бюджетні кошти мають повертати громадянина, а не сприяти асоціальній поведінці людині.

Місто має розробити довгострокову програму забезпечення молодих сімей житлом. Джерелами фінансування можуть стати державні та грантові програми, банківські кредити за пільговими ставками.

 

Допомога багатодітним сім’ям
і тим, хто бажає всиновити дитину

Усиновлення є нормальною всесвітньою практикою. Потрібно значно збільшити інформаційну, юридичну та організаційну під­тримку органів місцевого самоврядування для вирішення цієї проблеми. Особливо яскраво слід висвітлювати успішний досвід усиновлення, відповідального ставлення до дитини. Також необхідна постійна інформаційна кампанія, щоб діти, які потребують усиновлення, були видимі широкому загалові.

Формуванню нового покоління сприятимуть зміни в цільовому фінансуванні дитячих будинків для дітей-сиріт. Бюджетні кошти слід витрачати передусім на послуги психологів та викладачів, на підвищення якості освіти вихованців. Повноцінні громадяни виховуються змалечку, і цей процес не замінити дорогими подарунками.

Ганебну практику «заробляння на дитячих виплатах» можна здолати, посиливши контроль за цільовим витрачанням коштів у родинах, які отримують таку державну допомогу.

 

Активне впровадження інклюзивного навчання

Батьки дітей з особливими потребами мають право обирати, де їхнім дітям краще вчитися. Завдання органів місцевого самоврядування — створити умови для такого вибору, проконсультувати батьків. Вирішення цієї проблеми можливе в межах концепції «гроші йдуть за дитиною».

 

Громадянський патріотизм Образ громадянина України

Програма з перейменування вулиць і площ міста,
зокрема повернення їм історичних назв.

В історії Кривого Рогу достатньо людей і подій, на честь яких варто назвати різні місця, що нині носять імена людей, не пов’я­за­них з нашим містом. Усі подібні пропозиції, погоджені з громадою, потрібно звести до єдиної комплексної програми.

 

Постійна підтримка та вшанування учасників АТО
і родин загиблих воїнів на міському рівні

Бойові рани України загояться ще не скоро. Міське самоврядування зобов’язане постійно приділяти увагу учасникам АТО, родинам загиблих і скалічених бійців. Це мають бути не лише фінансові заходи, а й системні програми із психологічної, соціальної реабілітації, освітньої роботи, допомога в працевлаштуванні та, безперечно, урочистості на честь українських воїнів.

 

Розвиток культури — запорука міцної громади

Пріоритетна підтримка культурних проектів,
розроблених криворіжцями і спрямованих
на поліпшення життя громадян, іміджу міста

Кривий Ріг — місто талановитих людей. Фінансова та організаційна підтримка культурних проектів сприятиме популяризації міста, а отже, збільшенню надходжень до бюджету.

Підтримка культурних ініціатив мешканців міста допоможе виробленню особливого образу міста, його унікальності. Для цього варто залучати не лише бюджетні, а й грантові кошти міжнародних установ.

 

Бюджетна та інформаційна підтримка видань
з історії та сьогодення міста
(за висновками незалежних фахівців-експертів)

Відносно невеликі кошти з міського бюджету потрібні на випуск доступних книг, які сприятимуть формуванню позитивного образу міста, його історії та сьогодення. Варто також випустити серію ілюстрованих видань для популяризації туристичних об’єктів Кривого Рогу. Важливо популяризувати в місті освіченість і читання, для цього варто використовувати наявні великі рекламні площі на пільгових умовах.

 

Заохочення ініціатив і розробка програми з
відбудови та створення скверів, парків, місць для
активного відпочинку городян, дворових спортивних
і дитячих майданчиків

У довгостроковому плані розвитку міста слід передбачити варіативну частину, яка наповнюватиметься пропозиціями та ініціативами громад. Це передусім місця комфортного відпочинку, відновлення і створення яких потрібне громаді. В окремий план першочергових заходів слід включити відновлення дворових спортивних і дитячих майданчиків.

 

Спортивна культура для людей, а не для розрядів

Кривий Ріг любив і любить спорт. Однак мережа закладів і об’єктів для нього розвивається складно, адже на нові потрібно багато коштів, а при відновленні тих, що були занедбані чи просто покинуті, є безліч юридичних і корупційних перешкод. Слід спростити процедуру передачі таких об’єктів в оренду чи власність небайдужим інвесторам.

Потрібна ефективна довгострокова загальноміська програма пропаганди спорту та рухової активності. Вона буде більш дієвою, якщо у співпраці з громадськими організаціями, спортклубами спростити доступ городян до якісних і безпечних спортивних об’єктів.

Важливий крок — єдина програма оновлення матеріально-технічної бази спортзалів і стадіонів загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення їх необхідним обладнанням. Шкільна фізкультура має бути складовою частиною розвитку дитини, а не муштрою.

 

Наше місто — велосипедне

Кривий Ріг усе частіше сідає на велосипед, хоч і не має для цього належної інфраструктури. Тому ініціативи велогромад слід узгоджувати із загальною концепцією розвитку міста і включати до програм його розвитку. Зокрема комплексна програма має передбачати облаштування велодоріжок та паркувань при кожному капітальному ремонті автошляхів і тротуарів з обсягом фінансування близько 5%.

Дієвим засобом популяризації велоруху є особистий приклад, тому слід установити зручні та безпечні стійки для зберігання велосипедів біля будівель органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств тощо. Продумано оформлені, вони можуть стати цікавими об’єктами і підвищать привабливість міста.

 

Заохочення самоврядування позашкільних
освітніх і спортивних закладів

Організовані позашкільні навчання й відпочинок — запорука розумного і розвинутого молодого покоління. Однак простим збільшенням коштів досягти гарного результату неможливо. Потрібно звільнити ці заклади від централізованої опіки і натомість надати їм допомогу в пошуку небюджетних джерел фінансування. Збільшення конкуренції, таким чином, приведе до підвищення якості їхньої роботи.

 

РІВНІ МОЖЛИВОСТІ
для життя, розвитку та бізнесу

Розбудова громадянського суспільства

Підвищення відповідальності громадян
за сьогодення і майбутнє міста

Наше місто, наша країна — це спільна відповідальність громадян. Ніхто, крім нас, криворіжців, не робить і не зробить місто зручнішим, комфортнішим, красивішим. Однак для цього треба бути небайдужим до проблем навколо: і до кинутого повз смітник недопалка, і до зламаної лавки, і до хамства пихатого чиновника.

Наше місто починається з нас — з уміння розмовляти одне з одним, з уміння чути інших, з ініціативних громад, з конструктивних пропозицій. Разом ми — сила.

 

Усебічна підтримка волонтерського руху

Волонтерство — це не лише збирання коштів і допомога військовим чи пацієнтам лікарень. Волонтером є кожен, хто добровільно і безоплатно у вільний час допомагає там, де може бути корисним: прибирає парк, організовує дитячий гурток чи секцію, навчає інших тощо.

Органи місцевого самоврядування мають допомагати волонтерам передусім організаційно: навчати, безоплатно надавати приміщення, транспорт, юридичну підтримку тощо.

 

Відкриті прозорі грантові конкурси
для незалежних громадських і благодійних організацій,
профінансовані з міського бюджету

Громадські ініціативи можуть вирішити багато нестандартних проблем міста: занедбані території, покинуті приміщення, неперспективні заклади. Для цього їм треба зовсім небагато коштів, механізм розподілу яких давно відомий. Грантові конкурси з простими і зрозумілими умовами дадуть шанс проявитися кожній громадській організації, якщо вона справді хоче сприяти розвитку рідного міста.

 

Надання пільг із земельного податку
некомерційним об’єднанням громадян

Неприбутковим ініціативним громадам потрібні приміщення та земельні ділянки, щоб покращувати життя у Кривому Розі. Однак оплачувати земельний податок за ставками, передбаченими для комерційних підприємств, вони не можуть і не повинні. Потрібні чіткі й продумані правила, за якими такі об’єднання громадян отримуватимуть пільги з оплати за користування земельними ділянками або зовсім звільнятимуться від неї.

 

Удосконалення роботи
Інституту розвитку міста

Цій важливій для іміджу міста установі потрібно надати якомога більше самоврядності, звільнити її ініціативи від численних затверджень і погоджень. Саме на її основі варто розбудовувати систему залучення інвестицій, грантових коштів та міжнародних проектів матеріально-технічної допомоги для місцевих програм, зокрема ініційованих громадськими організаціями. Фахівці Інституту розвитку міста повинні мати підтверджену кваліфікацію  в галузях проектного менеджменту та залучення інвестицій і відбиратися на відкритому конкурсі.

 

Контроль за достойною оплатою праці
в бюджетних і комунальних закладах

Належна оплата добре виконаної роботи — запорука гідного життя лікаря, викладача, вчителя, вихователя, працівника сфери комунального господарства чи культури, один із чинників зупинення корупції. Потрібна суттєва оптимізація штатних розкладів
і бюджетів, справді незалежна атестація працівників, обґрунтоване преміювання тощо. Міська рада повинна розробити й упровадити систему такої роботи із закладами, діяльність яких вона має право регулювати.

 

Суспільство рівних можливостей
Рівні можливості в усьому

Підтримка підприємницької діяльності

Відсутні або незрозумілі правила ведення малого бізнесу — головне джерело корупції, а отже, і високих цін на послуги і товари. Для комфортного життя підприємців і всіх мешканців потрібно здійснити кілька простих кроків.

Забезпечити єдиний зрозумілий і прозорий порядок отримання земельних ділянок для ведення підприємницької діяльності. Передбачити в конкурсних умовах допомогу в реалізації необхідних місту чи району проектів (ремонт доріг, тротуарів, поліпшення озеленення, освітлення тощо).

Створити чіткі правила розміщення тимчасових споруд
(кіосків та інших малих архітектурних форм), забезпечити контроль та суворе покарання при їх порушенні. При розміщенні МАФів мають ураховуватися комфортні умови руху пішоходів, зокрема людей з особливими потребами.

Упровадження для «допорогових» закупівель за кошти бюджету і комунальних підприємств системи електронних торгів «ProZorro» зробить конкуренцію між підприємцями більш чесною і відкритою. А це приведе до зменшення цін і ефективнішого використання коштів.

 

Перегляд підходів
до нарахування плати за землю

Звісно, ділянки землі в нашому місті мають різну вартість. Тож ГЗК не може сплачувати за свої промислові гектари таку ж ставку, як власник прибуткового закладу в центрі міста. Велика платня за землю для підприємців приносить у бюджет міста відносно велику суму, але не довго. Тому її варто зменшити, щоб допомогти підприємствам розвиватися і бути корисними мешканцям і місту довгий час.

Місто, зручне для всіх

Нашим містом доволі важко пересуватися повносправним людям, і можна лише уявити, як складно робити це людям з особливими потребами. А від воєнних подій на Сході таких людей усе більше. Та й зі звичайним дитячим візком молода мама не скрізь може пройти, піднятися сходами чи зайти в приміщення. Потрібні не випадкові звернення до підприємців з вимогою встановити пандус, а системні заходи з удосконалення інфраструктури міста.

 

Свобода совісті, слова та ЗМІ
Плюралізм

Створення рівних умов господарювання
для всіх культових установ

Кривий Ріг — місто різних релігій. Конституційні рівні права для релігійних громад — це не лише свобода висловлювання, а однакові умови при виділені земельних ділянок, визначенні ставок плати за землю, тарифів на комунальні послуги тощо.

 

Реформування роботи комунальних ЗМІ

«Червоний гірник» і ТРК «Рудана» мають працювати на громаду, а не на тимчасових керівників. Для цього потрібно змінити принципи управління цими ЗМІ, визначені статутними документами, розмежувати фінансування й редакційну політику, посилити роль наглядових рад.

 

ВІЗІЯ

Людина — найвища цінність. Людина освічена, розвинута, вільна та відповідальна, яка живе в достатку, є головною метою України:

  • розвинутої країни з громадянським суспільством та високим рівнем культури та духовності;
  • сильної країни з міцною економікою, де впроваджуються інновації;
  • справедливої країни, в якій влада для людей, а не люди для влади;
  • самоврядної країни, в якій люди об’єднані в сильні громади на місцях і самостійно вирішують, як їм жити.

Солідарні та самодостатні люди, впевнені в завтрашньому дні — основа країни!

 

ТЕЗИ

Країні потрібна сила, що формує чесний і відповідальний середній клас та прагне забезпечити волю, добробут і впевненість у завтрашньому дні кожній людині!

  • Ми за працюючого і відповідального громадянина
  • Ми за громадянський патріотизм
  • Ми за сімейні цінності та освічену країну
  • Ми за заможних громадян
  • Ми за країну рівних можливостей
  • Ми за країну сильних громад