Завершився четвертий етап тренінгів «Краща Вишеградська четвірка», який проходив у Брюсселі. До складу української делегації увійшов наш партієць Тарас Юрченко. Навчання проходило за сприяння Інституту Політичної Освіти, Інституту Роберта Шумана, Вишеградського фонду та партнерів.

У межах освітньої програми учасники ознайомились з роботою Європарламенту, Європейських комісій та інших інституцій. У попередніх етапах навчання учасники проекту мали зустрічі в Києві, Львові, у містах Вишеградської четвірки, зокрема Брно, Кракові.

Перебуваючи у Брюселі, нові українські лідери скористались нагодою та влаштували невеличкий флешмоб перед Європарламентом на підтримку вимог громадян України щодо запровадження нового виборчого законодавства. Крім того, на думку Тараса Юрченка, слід вимагати реалізації електронного голосування та штрафів за неголосування на виборах: «Після змін легко буде зрозуміти, кого саме підтримує молодь і ті, хто працює й не має можливості голосувати за місцем прописки! Ці речі можуть докорінно змінити розклад на політичній арені країни».

Приємно вразило і дещо здивувало ставлення європарламентарів до української делегації. Повідомлення про її перебування на засіданні транспортного комітету зала зустріла аплодисментами. Важливою, на думку Тараса Юрченка, була заява голови Парламентського Об’єднаного Комітету Dariusz Rosati Met про повну підтримку подальших санкцій проти Росії та визнання її агресором.

Тарас зазначив: «Лише ми самі винні в зниженні репутації — через незапровадження закону про Антикорупційний суд, реформи виборів та незняття поправки про обов’язкове декларування активістів! Тиск місцевих громад на центральне керівництво повинен посилюватися!»

Останній день програми в Брюсселі учасники провели в найбільшій фракції Європарламенту EPP, де працюють багато українців. Зі слів Тараса, саме завдяки їм європарламентарі отримують не тільки офіційну інформацію, а й реальну, що відображає дійсний стан речей у регіонах.