Комісія з питань депутатської етики не побачила порушень у діях Юрія Понькіна.

За рік активної діяльності депутат Тернівської райради Юрій Понькін набув як нових симпатиків, так і тих, кому перетнув шлях.

Останнє вилилось у засідання постійної комісії райради з питань депутатської етики, спричинене зверненням депутатки міськради від «Блоку Вілкула». Причина —– скарги представників загальноосвітньої школи №48. Нібито Юрій зриває навчальний процес, поширює неправдиву інформацію та ображає працівників школи. Від депутата вимагали публічних вибачень.

Комісія засідала двічі.

Уперше — трохи більше місяця тому. Засідання відзначилося візитом депутатки та передбачувано перетворилося на «театр однієї акторки» під камери провладного ЗМІ. Утім жодних рішень не було прийнято.

Збори комісії 19 листопада відбулися емоційно, але куди більш предметно. Юрій довів, що про жодну системність дій щодо 48 школи не йде мова.

Перша з претензій стосувалася розголосу Юрієм санітарного стану подвір’я школи. Йому стало відомо, що подвір’я заросло бур’яном, він передав цю інформацію голові райради, й протягом доби хащі ліквідували. Юрій продемонстрував фото до та після, указавши дати. Тож це було якісне виконання депутатської роботи.

Другий епізод — крик директорки на ученицю, через що та була змушена звернутись до лікаря. Юрій надав батькам дівчинки інструментарій дій. Крім того, є факт вибачень директорки за цей інцидент. Можливо, представники школи образилися, що новина стала набуттям центральних ЗМІ, але з пісні слів не викинеш.

Як зазначила членкиня комісії Ірина Севостьянова, якби комісія прийняла те рішення, яке від неї вимагалося, це фактично б означало, що Юрія покарали за правильні депутатські дії.

Найцікавіше, що санкції, яких вимагала вжити депутатка міськради до Юрія Понькіна, не передбачені регламентом Тернівської райради. Як зазначив партієць Сили Людей, юрист Тарас Юрченко, який приїхав на засідання комісії переконатися в правомочності її рішень, із тим же успіхом можна було змушувати Юрія вимити підлогу в приміщенні райвиконкому в якості покарання за погану поведінку.

У підсумку тези звернення не отримали необхідних 4 із 7 голосів членів комісії.

Слово Юрію Понькіну: «Я не вбачав зі свого боку неправомірних дій чи якихось дій, що суперечать загальним нормам. Я виконував свої депутатські функції. Дякую тим, хто мене підтримував. Сьогодні, як показали результати роботи комісії та наведені докази, вина моя відсутня, вибачатися мені ані перед ким немає підстав. Єдине — я вибачаюся перед моїми рідними та близькими за те, що вони були змушені читати той бруд, який на мене вилили певні кола».