Вчора, 27 липня 2016 року, на дев’ятій сесії Криворізької міської ради сьомого скликання було здійснено спробу політичної розправи над депутатом від «Сили Людей» Juliy Morozov.

Усупереч регламенту, без попереднього обговорення і голосування головуючий на сесії міський голова Юрій Вілкул надав слово старшому слідчому Криворізького міського відділу поліції Роману Шматку та слідчому Миколі Холопцову. Після озвучення з трибуни інформації про те, що вони прийшли за санкцією прокурора Дніпропетровської області, поліцейські спробували просто в залі вручити повідомлення про підозру в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Юлію Морозову (керівник фракції «Сила Людей»). Поліцейські взяли за понятих двох працівників КП «Криворізька муніципальна гвардія». Депутат відмовився отримувати документ без присутності адвоката. З трибуни Юлій Морозов назвав усі звинувачення фальшивими, спробу вручення повідомлення – політичною розправою.

На знак протесту проти порушень регламенту, одним із яких була ситуація навколо Юлія Морозова, зал засідань залишили члени фракцій «Самопоміч», «Сила Людей», «Солідарність», «Укроп» та позафракційні депутати. Згодом вони скликали прес-конференцію, на якій пояснили свої дії та розповіли про численні порушення в перебігу сесії.

Ми, члени та депутати Криворізької організації політичної партії «Сила Людей», вважаємо цю ситуацію політичним замовленням.

Ми довіряємо Юлію Морозову і підтримуємо його.

Ми категорично засуджуємо закулісні політичні ігри, які влаштовані, на наше переконання, винятково задля відвернення уваги від вирішення справді важливих проблем міста та репутаційного знищення опонентів, якими для панівної на сьогодні більшості в Криворізькій міськраді є зокрема Юлій Морозов і «Сила Людей».

Ми вважаємо дії названих співробітників поліції щонайменше недоречними та наполягаємо на службовому розслідуванні щодо факту спроби вручення підозри.

Ми дякуємо за підтримку всім депутатам усіх політичних партій, які виступили проти політичного залякування, а також журналістам і активістам, які словом і ділом відстоюють правду та справедливість зокрема й у цій справі.

Ми заявляємо, що ніякий тиск не зупинить нас на нашому шляху — шляху наполегливих цілеспрямованих дій задля перетворення Кривого Рогу на місто, де панує закон і де всі мешканці є забезпеченими і захищеними.

jmorozov