09 вересня в Києві відбулася завершальна Всеукраїнська програмна дискусія «Сили Людей», якій передували 5 тематичних зустрічей та 14 регіональних дискусій. Координатори та експерти презентували напрацювання, підготовлені за результатами тримісячних обговорень з партійцями та представниками громадськості. Торкнулися п’яти ключових сфер: економіки, правоохоронної системи, комфортної громади, національної безпека та освіти. Таким досвідом не може похвалитися жодна партія.

Організатор заходу Костянтин Галамага зазначив: «Дискусії з написання змін та доповнень до програми проводилися в незвичному для українських партій форматі. Унікальність полягає в тому, що партія “Сила Людей” робила обговорення змін та доповнень до своєї програми не кулуарно, закрито або, як це зазвичай робиться більшістю партій, замовивши написання красивих текстів у експертів, а шляхом відкритого публічного обговорення. До того ж “Сила Людей” вперше запросила до участі в обговоренні представників інших партій. І результати спільної роботи виявилися дуже цінним та продуктивними».

Жваві дискусії пройшли за напрямом «Комфортна Громада» в Кропивницькому, Кривому Розі (координатор Євген Каріс) та Рівному (координатор міський голова Чорткова Володимир Шматько). Пропозиції стосовно покращення умов проживання людей, розвитку громад, розв’язання проблем, з якими мешканці стикаються щодня (громадський транспорт, дороги, адміністративні послуги, місцевий бюджет, стан житлового сектору тощо), були виписані, за словами Євгена Каріса, до найменших деталей.

Дискусії на тему «Сучасна та якісна освіта» проводились в Запоріжжі, Дніпрі та Маріуполі та викликали найбільший ажіотаж серед учасників. Координаторка Інна Пенчук наголосила на важливості усвідомлення викладачами того, що майбутні професіональні працівники мають бути затребуваними, відповідати кон’юнктурі ринку. Координатор Петро Андрющенко підкреслив значущість участі в обговореннях саме викладачів, студентів, батьків та активістів, адже в підсумку програма буде працювати саме на них.

Дискусії «Від «форми» до реформи правоохоронної системи» пройшли в Запоріжжі, Мелітополі, Первомайську та Миколаєві. Їх відвідала найбільша кількість учасників, і в результаті, за словами координатора Дениса Тарасова, постав проект програмного документу, націлений на успішне завершення розпочатої реформи правоохоронної системи. Цінні пропозиції з досудового слідства, правосуддя, інституту захисту, поліції, прокуратури, державної пенітенціарної системи відображені у фінальному тексті проекту змін та доповнень до програми партії.

Координаторка обговорень у Харкові щодо національної безпеки Наталія Веселова розповіла, що під час брейншторму продискутували основні підтеми сфери національної безпеки для партійної програми, зокрема й болючі питання: «Чому України не контролює Крим та частину Донбас? Як не допустити повторення сценарію російської агресії до українських територій?» В результаті зустрічі отримали напрацювання, з яких буде створений проект змін до програми партії у сфері національної безпеки та презентований в місцевих організаціях партії.

У Сумах, Дніпрі та Запоріжжі за сприяння Фонду Фрідріха Науманна, а в Тростянці цілком власними силами місцевої організації «СИЛА ЛЮДЕЙ» та координаторки Світлани Сови відбулося обговорення економічного напрямку «Розвиток підприємництва та покращення інвестиційного клімату».

Модератор Всеукраїнської програмної дискусії в частині представлення напрацьованих програм та співдоповідач Олександра Солонтая з економічних питань Світлана Сова зазначила, що й цього разу завдяки використанню системи Тараса Плахтія відбулося багато напрацювань. Світлана впевнена, що в партії повинні бути відповіді на всі болючі питання країни, а тому попереду чекає робота з цілої купи напрямків. Остаточно програму буде затверджено на грудневому з’їзді.