У наступному році мешканцям Тернівського району пообіцяли встановити туалет модульного типу біля районного парку «Північний» з боку вулиці Володимира Терещенка, 5-А. Чому лише один? Владі видніше…

До депутата Тернівської райради Юрія Понькіна звернулися мешканці району з дорученням ініціювати встановлення громадських вбиралень у густонаселених зонах, поблизу крупних зупинок громадського транспорту і навчальних закладів. У зверненні депутат чітко прописав вимоги.

1. Великі модульні вбиральні мають першочергово з’явитися в трьох місцях: поряд із зупинкою ГТ «Тернівський технікум» по вул. Ю. Смирнова, 45; біля зупинки ГТ «Вулиця Доватора» в центрі мкрн Даманський; на зупинці ГТ «8-ма міська лікарня», вул. С. Колачевського, 111.

Ці три точки, за словами Юрія, є густонаселеними, з великим пасажиропотоком, мають поруч великі громадські заклади підвищеної відвідуваності.

2. Десяток додаткових біотуалетів розмістити на інших ділянках району. Конкретні місця, після позитивного рішення, опрацювати спільно.

3. Юрій звернув особливу увагу на встановлення в цілому по місту автоматичних вбиралень, які працюють цілодобово без вихідних. Їхню високу вартість цілком покриває зекономлена оплата праці касира.

Усі конкретні депутатські пропозиції департамент інфраструктури міста проігнорував. Єдина втішна новина, яку можна вважати маленькою перемогою: у 2021 році передбачили кошти для встановлення туалету модульного типу біля районного парку «Північний» з боку вулиці Володимира Терещенка, 5-А.

Ми нагадуємо, що тему вбиралень Юрій Понькін порушував раніше як голова ГО «Рух без меж», ще до отримання депутатського мандату. Саме він створив петицію про мережу громадських вбиралень, яку підтримали більше 900 мешканців. Та вчасно дозбирати голоси не вдалося через збій у системі.

Нині Юрій є активним учасником масштабного громадського проєкту «Кривий Ріг — Зручний». Депутат упевнений: «Наявність доступних громадських туалетів — це питання цивілізаційного вибору, а їх комфорт і зручність свідчать про повагу до людської гідності. Адже альтернатива публічному туалету — підворіття, темний закуток або вмовляння офіціанта впустити вас до закладу»