11 відкликаних депутатів Криворізької міськради звернулися до Дзержинського райсуду, щоб оскаржити рішення ТВК. Суд став на бік восьми з них. Активний учасник народної ініціативи депутат Криворізької міськради від «Сили людей» Юлій Морозов у інтерв’ю «Домашній газеті» зазначив: «Це в жодному разі не означає поразки народної ініціативи та перемоги зрадників. Навіть якщо апеляційний суд стане на бік депутатів, програним буде бій, а не війна. Перебіжчики не довели, що є достойними представниками криворізької громади в міськраді, а також не спростували того, що народної ініціативи з їх відкликання не було. Вони просто знайшли юридичну зачіпку.

Одним з аргументів позивачів є відсутність оригіналів підписів, які з приміщення ТВК викрали і які поліція досі не знайшла. Але найголовніше: автори змін до закону про статус депутатів місцевих рад, що регламентують процес відкликання, свідомо чи ні заклали лазівку, про яку ми знали від самого початку. Але в нас не було іншого варіанту, як пройти процедуру від початку до кінця. У законі сказано, що виборча комісія перевіряє підписи із залученням представників поліції та органів ведення Держреєстру виборців. Проте в інших законодавчих актах, які регламентують діяльність цих органів, повноваження з перевірки підписів та інформації про підписантів відсутні».

Місцева влада у змові із суддями всіляко намагається протидіяти справедливості та законності: жодного члена ініціативної групи так і не залучили до розгляду позовів у якості третьої сторони. Тож створюється враження, що судді приходять на процес уже із готовими рішеннями.

Та Юлій налаштований рішуче: «Попри перепони я вірю, що є всі шанси виграти. Будемо битися до переможного кінця. Cуди тривають. Ми вже почали роботу з унесення змін до законодавства, щоб цих лазівок більше не було. Зокрема це стосується змін нормативної бази діяльності Держреєстру виборців. У Верховній Раді ми знайдемо достатню кількість народних обранців, які зможуть внести на розгляд парламенту цей законопроект. Активну фазу дій розпочнемо, коли закінчаться всі суди».

Також Юлій Морозов наголосив: «Ми живемо в країні, яка досі в глибокій кризі, де 90% серйозних, таких, що впливають на процеси в суспільстві, ініціатив можна реалізувати лише, доклавши надзусилля або просто дивом. Усе, що ми робимо, має шанси не бути втіленим у життя. Так вийшло і з відкликанням депутатів. Безперечно, можна скласти руки і, приміром, виїхати за кордон. Та наша партія надає перевагу боротьбі й рішучим намірам “лупати сю скалу”, як заповідав класик. Ми впевнені, що зміни можливі, наразі ж – з питанням депутатів-зрадників».