Депутат Криворізької міськради Юлій Морозов заступник голови обласної організації партії «Сила Людей» Роман Козлов усе ж таки домоглися внесення змін до Положення про організацію та проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад директорів загальноосвітніх навчальних закладів, нова редакція якого, за словами Романа Козлова, «максимально можливо» враховує пропозиції фракції «Сила Людей» Криворізької міськради.

На думку Юлія Морозова, шлях до цієї локальної перемоги був тернистим від самого початку: «Я подав на сесію міськради проект рішення про конкурс, підготовлений нашою робочою групою, та всупереч правилам і здоровому глузду його не було поставлено до порядку денного. Потім ми почали переговори з Управлінням освіти і науки виконкому Криворізької міськради, до яких підключили співавтора проекту положення освітянина, доктора філології Романа Козлова. Справа потроху почала просуватися».

Зі слів Романа, саме завдяки наполегливості команди авторів проекту положення (Наталі Литвин, Ірини Касумян, Ірини Блинової, Тетяни Вірченко, Артема Бондаренка, Юрченка Тараса, Юлія Морозова) та продуманості пропонованих тез удалося переконати Світлану Шумакову і Тетяну Кріпак у доречності нововведень.

Найважливіші з них такі:
– уточнено вимоги до претендентів і їхні права;
– до складу конкурсних комісій уведено батьків і вчителів шкіл, де оголошено конкурс;
– чітко виписано порядок роботи комісій;
– чи не найважливіше – подано зовсім нові, спрямовані на об’єктивність, критерії та порядок оцінювання пропонованих претендентами програм розвитку школи, їх презентації та захисту.

«Цей оновлений Порядок, – продовжує Роман, – є свого роду перехідним. Він має приготувати працівників УОН і шкільну громаду міста до вимог очікуваного восени нового закону про освіту. Більшість таких вимог ми намагалися запровадити вже зараз».

Партієць також повідомив, що прийняті зміни на сьогодні вже почали застосовувати на практиці – у двох школах нашого міста оголошено конкурс директорів. На жаль, зробити безумовним конкурсне обрання директорів у всіх школах поки не вдасться – не вистачить організаційних можливостей УОН.

Розуміючи, що в нашому ще досі хворому на корупцію місті недостатньо прийняти положення, Роман повідомив: «Тепер маємо відстежити, як пройдуть оголошені конкурси і як діятимуть пропоновані нами концепти. І з огляду на новий закон про освіту будемо вдосконалюватися».