26 квітня відбулася жахлива аварія на Чорнобильський АЕС, наслідки якої Україна і Європа долають досі, — наймасштабніша техногенна катастрофа за всю історію використання атомної енергетики із сотнями тисяч жертв.

Говорячи про важку сторінку історії нашої країни, Юлій Морозов зазначив: «Сьогодні річниця Чорнобиля. Буде сказано і написано багато, але для мене найстрашніше таке.

«Ми не знали, що це реактор, ніхто не сказав нам», — згадували пожежники, які працювали навіть без ізолюючих протигазів, не уявляючи, що мають справу не просто з вогнем, а зі страшенно небезпечним радіоактивним димом і уламками.

Як не знали про страшну хмару, що швидко насувається на них, мільйони людей, які традиційно маршували парадами. Шум і повідомлення про небезпеку піднявся лише тоді, коли пішли панічні сигнали зі Швеції, де виявили радіоактивні частинки на одязі працівників місцевої АЕС…

Брехлива перелякана некомпетентна влада, для якої люди — лише витратний матеріал. Ось що страшніше за найтрагічніші техногенні катастрофи.

Робімо висновки.