До них приїжджають народжувати із самого Києва, у їхніх лікарнях новітнє медичне обладнання, яке є не в кожній країні Європи, попри заборони у 2007 році весь багатоповерховий житловий фонд був переведений на індивідуальне опалення, відремонтовані та оснащені сучасною технікою школи, замість книгозбірень — бібліотеки нового зразка, жодного збиткового комунального підприємства, жодних поборів у школах і лікарнях, камери спостереження на вулицях міста, залучення інвестицій. Усе це про українське місто Тростянець.

Повної інформації про диво-мера та європейське місто в Україні ви не дізнаєтеся з центральних ЗМІ, тим більше з місцевих. Бо вона добряче струсне уявлення українців про місцеве самоврядування і його роль у розвитку міст, включить потужний механізм конкуренції між ними, продемонструє максимум, який можна витиснути з децентралізації, приведе до революційних зрушень у свідомості звичайного українця, запустить ланцюгову реакцію зміни влади на місцях, що в рази прискорить процес розквіту нашої країни.

Є сили, які не бажають цього. А є команда Сили Людей Кривого Рогу з 22 чоловік, яка цілеспрямовано відвідала унікальне місто Тростянець у Сумській області, вивчила місцеві практики, аби розповісти про те, що від вас ретельно приховують, — можливості!


Мер цього маленького міста — наш партієць Юрій Бова. Його обирали 6 разів. Він віддав 17 років свого життя, аби відродити Європу в Україні.

Для наочності — трохи елементарної математики.

Тростянець —
у 2018 році проведено ремонт і переоснащення терапевтичного відділення за 3,3 млн грн;
у 2019 році проведено ремонт акушерсько-гінекологічного відділення за 2, 4 млн грн, закуплено обладнання та меблів на суму 3 млн;
ремонт неврологічного відділення обійшовся в 1,7 млн грн, придбано обладнання та меблі на 1,5 млн грн;
відремонтовано ковідно-реанімаційне відділення на 1,3 млн.

Кривий Ріг —
за 21 млн грн відремонтовано підземний перехід.

Головним принципом керування Юрія Бови є правильно розставлені пріоритети. Перш ніж укласти чималі кошти в лікарні, команда тростянецького мера провела опитування серед мешканців, щоб з’ясувати, що для них важливіше — дороги, освіта, комунальні послуги, лікарні чи щось інше. 80% населення проголосували за ремонт лікарень і підвищення рівня обслуговування. Пріоритети були розставлені.

«Той, хто буде сьогодні сильно бігти, завтра виграє. Розпочалась ера змагань між містами. Між Тростянцем і Кривим Рогом, Кривим Рогом і Сумами, Харковом тощо. Ми сьогодні в умовах тотальної конкуренції за інвестора, за робочі місця, за якість життя в громаді», — зазначив під час презентації Юрій Бова.

У наступних постах ми детальніше розкажемо про тростянецьке диво. Стежте за нашою сторінкою.