Реконструкція підземного переходу біля Центрального ринку затягнулася на півтора роки. Терміни постійно переносилися, було багато доопрацювань. Формально, за такий строк криворіжці мали б отримати щось сучасне й ідеальне.

Утім навіть після відкриття залишилося більше запитань, ніж відповідей. Стосуються вони і якості матеріалів, і дренажних систем, і особливо елементів доступності для маломобільних громадян.

На останньому пункті акцентував депутат Денис Скворцов під час сесії Криворізької міської ради 30 червня. Справа в тім, що розхвалений підйомник майже не функціонує. Постійно надходять сигнали від організацій, які працюють над інклюзивністю міста. За останньою інформацією, підйомник був у неробочому стані в період із 23 до 27 червня.

Хто перевіряв якість робіт? Чи передбачена наявність гарантійного строку? І, найголовніше, чи розповсюджується гарантія на складові виконання ремонтно-будівельних робіт, зокрема й у підземному переході? Усі ці запитання Денис Скворцов озвучив на адресу представника міськвиконкому, відповідального за капітальне будівництво.

Отримавши відповідь, що строк гарантії — 1 рік, Денис наполіг на тому, щоб були вжиті заходи з відновлення працездатності підйомного механізму в підземному переході. Облаштування підйомником є частиною реконструкції, тож настав час привести до ладу цей важливий елемент доступності. Саме це, а не реклама та гарна телевізійна картинка — першочергове завдання у справі, яка все ще не закінчена.