Що таке петиція? Яке її справжнє призначення? Як повинна ставитись до самовираження громади влада? Як сприймається така форма діалогу із мешканцями в цивілізованих країнах? На ці та інші важливі питання відповідав Сергій Попович 25 квітня в студії програми «Один на один».

Зважаючи на результати останньої сесії, де важливі петиції вкотре були сприйняті мером і командою як ворожий наступ на їхнє самолюбство і як спробу зменшити територію їхнього впливу або обмежити їхню владу, Сергій Попович висловив думку, що таке викривлене сприйняття колективного звернення громадян є помилковим і до певної міри абсурдним.

Адже, за словами Сергія, петиція насправді допомагає виявити владі якусь проблему в бізнесі, громадському секторі, соціальному просторі. Це свого роду сигнал, який підказує, на що треба звернути увагу, а не свідчення, що влада не дає ради своїм обов’язкам: «Це нормально, що петиція піднімає якусь проблему. Там не мають міститись подяки. У всьому цивілізованому світі це розуміють».

Збільшення кількості необхідних для розгляду петицій голосів з 500 до 1000 Сергій пояснює небажанням влади зайвий раз збиратись для розгляду питань, а отже, дослухатись до людей.

Усе частіше стає помітним, що петиція як інструмент виявлення проблем стає поперек горла місцевим царькам — про це свідчить і ставлення до авторів петицій, на яких тиснуть, і як зазначив Сергій, тероризують під час їхніх виступів, ставлять каверзні питання, указують на їхню некомпетентність, хоч вони не є експертами. Складається відчуття, що все робиться, аби «нє повадно било» створювати петиції та виявляти ініціативу.

Депутат закликав реально ставитись до тих, хто насправді робить крок назустріч владі та прагне до діалогу: «Їх треба чути і робити висновки»