За словами депутатки Металургійної райради, голови ГО «Батьки КЗСШ 4 м. Кривого Рогу» Ольга Болотна, 11 вересня в школі №4 відбулися загальношкільні збори, під час яких обирали двох батьків до комісії для проведення конкурсного відбору директора закладу.

Нагадуємо, що корупційні схеми саме цієї школи стали притчею во язицех: саме тут оплачувані батьками послуги охорони надавала неіснуюча юридична агенція, тарифікаційні списки з «мертвими душами» саме цієї школи дуже ретельно і незаконно приховує від громадськості райвідділ освіти. Саме тут лише за 2017 рік канули в пітьму 200 000 гривень батьківських фондів — справа припадає пилом в поліції близько року. Саме тут на стінах спортзалу разом із корупцією процвітає пліснява. А колишній директор Максим Новіков, який так і не звітував перед батьками, на що були витрачені гроші минулого року, пішов на підвищення і нині займає посаду начальника райвідділу освіти. Школа рік без очільника.

Під час зборів була маса порушень — це підтвердив представник ГО “Основи Свідомості” Віталій Фурманюк, якого намагалися незаконно вивести із зали. Присутнім спробували заборонити відеозйомку на приватний смартфон.

Положення про загальношкільні батьківські збори на вимогу батьків не було надане. Навіть не було проговорено процедури ведення зборів. Більшість присутніх, яких попередньо не проінформували, не знали що і до чого відбувається.

Згідно із законом, загальношкільні батьківські збори передбачають обговорення різних питань. Мали вислухати всіх охочих батьків, обговорити проблеми школи. Та натомість представники адміністрації не давали виступаючим сказати ЗАЙВОГО. Зокрема щойно одна з кандидаток Ольга Болотна вимовила фразу: «У минулому році, коли скарбник наш розрахувався за фонди….» — їй одразу ж закрили рота.

Обиралися два кандидати. За словами Віталій Фурманюк, згідно із законом про загальну середню освіту в Україні представляти батьків в комісії мають члени батьківських об’єднань. Таким об’єднаннями можуть бути організації, зареєстровані відповідно законодавства, — роз’яснює МОН. На момент зборів в школі було присутнє одне єдине ГО «Батьки КЗСШ 4 м. Кривого Рогу», про існування якого решту батьків адміністрація зумисно не повідомила. Люди обурені, зчинився ґвалт: чому вони про таке дізнаються уперше, чому ніхто їх не поставив до відома. У результаті махінацій та маніпуляцій батьківською думкою до складу комісії не увійшов жоден представник громадського об’єднання. З усього зрозуміло, що обрали наближених до адміністрації. Будемо сподіватися, що конкурс проводитиметься згідно із законом прозоро за присутності ЗМІ. І махлювати «cвоїм» буде складно.