25 квітня на фейсбук-сторінці сина міського голови Кривого Рогу з’явилася інформація про те, що один із заступників Юрія Вілкула є хворим на коронавірус.

Сьогодні, коли коронавірусна інфекція розповсюджується дуже швидко і для багатьох людей є смертельно небезпечною, від оперативності та правильності реакції на розвиток подій у прямому сенсі залежать життя і здоров’я тисяч людей. Особливо коли йдеться про публічних осіб, які контактують з великою кількістю містян. А судячи з того ж посту Олександра Вілкула, ця конкретна особа вела активну діяльність із протидії коронавірусу, причому не онлайн і не за допомогою телефонного зв’язку. В усьому цивілізованому світі, зокрема і в Україні, публічні особи, дізнаючись про свій позитивний діагноз, максимально оперативно повідомляють про це широкі кола громадськості, щоб усі люди, які могли бути в контакті з хворим, вжили можливих заходів самоізоляції та профілактики.

Натомість у цьому випадку ми бачимо замовчування інформації. Навіть багато працівників виконкому досі не мають гадки, про кого йдеться. Тож просто зараз із великою ймовірністю люди, які контактували з хворим і можуть не здогадуватися про те, що є носіями інфекції, продовжують діяти без цієї надважливої інформації. Ми сподіваємося, що це не злочинна халатність, а просто непрофесійність, яку треба терміново виправити.
Тому вимагаємо від міського голови, оперативного штабу з ліквідації наслідків та протидії поширення коронавірусу COVID-19 і його очільника Костянтина Бєлікова, Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради терміново надати максимально повну інформацію і чи спростувати слова Вілкула-молодшого (у такому разі компетентні органи мають притягти його до відповідальності), чи підтвердити їх. При цьому важливо закликати людину, що захворіла, якій ми бажаємо якнайшвидшого і повного одужання, оприлюднити інформацію про це, аби всі, хто були в контакті останніми днями, могли вжити необхідні дії. А також вимагаємо терміново відзвітувати, які заходи вжиті і вживаються, щоб мінімізувати небезпеку від цієї ситуації.