4 вересня депутати Інгулецької районної в місті ради Сергій Куриленко та Ірина Голоднова разом зі своїми помічниками партійцями Олексієм Забродським та Тетяною Дацюк, цілеспрямовано продовжуючи нещодавно розпочату екологічно-інформаційну діяльність і реалізуючи один з напрямків партійної програми, організували зустріч з мешканцями будинків 25, 25-а, 21, 19, що по вулиці Перемоги.
Мета заходу – підвищити обізнаність громадян щодо причин утворення сміттєзвалищ, їхнього стану та розміру, про строки розкладання відходів, про можливості їх вторинної переробки, обговорити досвід інших країн із сортування сміття. Проінформували мешканців стосовно небезпеки для довкілля і здоров’я людей неконтрольованого відходоутворення та збільшення кількості й розмірів місць скупчення сміття. Пояснили важливість особистої відповідальності за екологію міста, країни.
Членкиня партії Ірина Голоднова виступила з промовою: «Украй необхідно усвідомити, що ми, люди, і є основними утворювачами відходів, тому кожен з нас повинен змінювати свою поведінку вже зараз, не чекаючи якихось наказів згори».
Партійка розповіла, що із 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася перед ЄС сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, і на таке, що підлягає лише захороненню. Але, на думку експертів, слід очікувати відтермінування норми про заборону захоронення неутилізованих побутових відходів із 1 січня 2018 до 1 січня 2025 року. Тому й було запропоновано мешканцям уже зараз починати сортування відходів та здавати його до пунктів прийому вторинної сировини, яких на Інгульці вже функціону аж 9.
Мешканцям була надана інформація про те, що можна здати на повторну переробку та в якому вигляді. Активісти були приємно вражені тим, що для людей не була новиною перспектива обов’язкового роздільного збору сміття з наступного року, необхідності відходити від використання поліетиленових пакетів та віддавати пріоритет багаторазовим торбинам.
На зборах зачепили і багато інших актуальних питань, які хвилюють людей: відсутність тиску холодної води в системах, нескошену амброзія між будинками та в скверах, несвоєчасне вивезення сміття тощо.
Та, погодившись з думкою Сергія Куриленка, усі зійшлися на одному: «Поки кожен не усвідомить потребу бути небайдужим до світу навколо, не припинить чекати допомоги у вирішенні проблем лише згори, поки не об’єднаємося та не станемо активними і відповідальними, – уперед не рушимо».