22 січня представники Сила Людей долучились до Ланцюга єднання на честь сторіччя від дня підписання Акту злуки між УНР і ЗУНР.

«Усім дякую, що ви сьогодні тут є. Мої земляки, криворіжці, справжні українці. Я прийшов сюди разом зі своїми однодумцями для того, щоб вшанувати події сторічної давнини. Ми пам’ятаємо про ці події і знаємо, що зараз той час, коли ми власними силами можемо робити все для будівництва й розвитку нашої держави», — зазначив Сергій Попович.

Доволі символічно, що сторіччя соборності (єдності) припадає на рік виборчих перегонів. Саме в цей час, коли українське суспільство розділене маніпуляціями різних кандидатів, важливо пам’ятати про єдність народу, духу, ментальності. Річниця підписання Акту Злуки має нагадувати кожному з нас, що попри особисті інтереси й переконання ми не можемо забувати подвигу творення української державності, збудованої на віковому історичному досвіді.

Тому СИЛА ЛЮДЕЙ Кривий Ріг доєдналась до щорічної акції «Ланцюг єднання». Уперше ця акція була проведена 21 січня 1990 року на честь 71 річниці підписання Акту. Тоді між Києвом і Львовом утворився живий людський ланцюг добровольців, які побрались за руки, чим продемонстрували єдність народу України. Це був рік, коли українці не мали фактичної незалежності, проте це був рік, коли українці берегли власну незалежність, принаймні ментальну. З того дня минуло 29 років — і ось знову ми збираємось у такому ланцюзі, щоб берегти власну єдність.

Довідка: Акт Злуки підписаний 22 січня 1919 року між Українською Народною Республікою (УНР) і Західноукраїнською Народною Республікою (ЗУНР). Цього дня було проголошено об’єднання двох держав у соборну (єдину) Україну. «Од нині во-єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина; Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Од нині є єдина незалежна Українська Народня Республіка», — говориться в тексті універсалу, підписаного творцями української державності Винниченком, Петлюрою, Андрієвським, Макаренком і Швецем.