Після навчального візиту до Швеції (11–14 жовтня) депутат Інгулецької райради Ірина Голоднова підготувала наочну презентацію, щоб поділитися з криворіжцями, зокрема інгульчанами, набутим цінним досвідом з покращення довкілля.

Навчання, яке надихнуло Ірину на створення презентації та подальшу ефективну роботу в цьому напрямі, проходило за сприяння Центру Пальме, Зеленого форуму та Шведського міжнародного ліберального центру. Серед учасників були також представники Сили Людей з Маріуполя (О.Харченко) і Тростянця (Р.Гайдукович).

Нові контейнери

Під час поїздки дізнались про принципи шведської місцевої політики, прослухали семінари «Місцева політика та питання довкілля. Повноваження, задачі та можливості», «Політика в галузі охорони довкілля та політичні партії».

Ознайомились з планом розвитку нових житлових районів Стокгольму в межах Стратегії міста 2040.

Піклування про дітей

Відвідали місцеве підприємство з утилізації та переробки відходів у м.Худдинге, мали цікаву зустріч з місцевими політиками трьох партій.

Отримані знання й досвід Ірина Голоднова презентувала в групі «Інгулець», де розповіла про засади швецької Народної партії – Ліберали (НПЛ), девіз якої «Соціальна відповідальність без соціалізму», поділилась амбіційними планами швецького уряду надати конкурентні умови для біогазу, про прагнення до «кругової економіки», продемонструвала за допомогою світлин, як піклуються про інвалідів у Швеції тощо.

Сміттєпереробне підприємство в Худдинге

Окрім презентації, другу частину якої депутатка обіцяє підготувати найближчим часом, Ірина розпочала активну діяльність із залучення громадян до збереження довкілля, продовжує підтримувати ініціативи в цьому напрямі. Запропонувала організовувати для інгульчан щотижневе обговорення «Інгулець – сортує!», на яких кожен зможе поділитися досвідом з інших країн, внести свої пропозиції щодо організації процесу сортування сміття безпосередньо на Інгульці. Радить залучати до цього дітей-школярів, публікувати їхні твори або малюнки. Після опублікування такого звіту та заклику долучатись до спільної справи вже почали надходити повідомлення від активних громадян з пропозиціями й бажанням співпрацювати.

Мікрополив нових дерев

Ірина радіє з того, що нарешті в Україні прийнято національну Стратегію управління відходами, про що повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Однак не вважає це приводом чекати старту з 1.01.2018, доки манна упаде з неба і люди швидко перебудуються відповідно до нової політики: «Людей треба готувати, проводити різноманітні акції, лекції. Не можна зупинятись, треба далі наполегливо працювати, щоб у наступному році вже мати результати».

Виробництво біогазу

Як депутат, Ірина зараз працює над підготовкою проекту рішення, яке, на її думку, прискорить виконання головних завдань Національної Стратегії поводження з відходами на місцях, а саме сприятиме зменшенню обсягів відходів, що відправляються на сміттєзвалища для захоронення. І вже це буде першим етапом допомоги кожного мешканця Інгульця нашому довкіллю.