На депутатське звернення Сергія Поповича з приводу недопущення спалювання і попередження додаткового шкідливого навантаження на мешканців міста відреагували виконкоми Криворізької міськради, Саксаганської та Тернівської райрад.

У відповідях зазначено, що на сьогодні про шкідливі наслідки спалювання листя повідомлено на офіційних веб-сайтах виконкомів. Відповідну інформацію, яку запропоновано для публікації в «Червоному гірнику» та щотижневику «Пульс», містить «Криворізький ресурсний центр».

Підготовлено пакет соціальної реклами для розміщення на білбордах.

Визначені спеціальні місця збирання та тимчасового зберігання сухої рослинності й опалого листя на території житлових масивів, навчальних і лікувальних закладів районів, призначено відповідальних за роботу із запобігання спалювання листя.

У Тернівському районі вже практикується розповсюдження листівок про заборону сплаювання листя в житлових масивах району.

На офіційному сайті міськради прилюднено телефони гарячої лінії райвиконкомів, за якими мешканці можуть звертатися у разі виявлення випадків спалювання.

Інспекція з благоустрою міськвиконкому проводить роз’яснювальну роботу та рейди-перевірки.

Як бачимо, основний акцент зроблено на інформуванні жителів, рекламі, але мало уваги приділяється найбільш важливому питанню, яке піднімав у зверненні Сергій Попович, — забезпеченню безоплатного вивезення такого виду сміття мешканцям приватного сектору.

Лише в одному з пунктів відповіді міськради пропонується для вивезення листя мешканцям вулиць з приватної забудови звертатися до Екоспецтрансу. Але відсутні чіткі роз’яснення й уточнення того, хто і в якому порядку це має робити, організовувати? Самі мешканці? Квартальні? Будуть визначені конкретні дні вивозу і про це повідомлено мешканців? Чи люди зможуть виставляти зібране сміття разом з іншими побутовими відходами у призначені дні? Хто інформуватиме людей про такі заходи? Про це жодного слова, хоча без організації вивозу опалого листя усі реклами, інформування, перевірки не будуть мати ефекту і спалювання продовжуватиметься вночі, подалі від очей, крадькома, як завгодно.

Сергій Попович пообіцяв не полишити це питання напризволяще, уточнити, який саме механізм організації вивозу передбачається. Депутаті упевнений: перш ніж штрафувати порушників, необхідно надати мешканцям можливість утилізувати опале листя в зручний безоплатний спосіб.