Шведський міжнародний ліберальний центр люб’язно запросив представниць Ради Жіночих Ініціатив Сили Людей на 38-й конгрес Альянсу лібералів та демократів Європи в Амстердамі, що зібрав близько 1500 лібералів, зокрема сімох прем’єр-міністрів.

У межах конгресу проходив і семінар з гендерної політики від SILK, де обговорювалися питання гендерної рівності, виклики сьогодення, шляхи вирішення проблем. До нього долучилася помічник депутата, членкиня Сили Людей та РЖІ Тетяна Дацюк, що поділилася враженнями.

Багато інформації отримали про історію Альянсу, його нинішню діяльність, склад, пропаговані ним цінності. На відкритті з’їзду заслухали виступи лідерів Альянсу.

На семінарі представники Білорусії, Венесуели, Грузії, Литви, Росії, Тунісу, України доповідали про стан розвитку демократії, розповідали, як відбувається реалізація принципів гендерної рівності, з якими важкими викликами жінки і діти стикаються в країнах, де демократичні принципи є суто декларативними, піднімали проблеми насильства в сім’ях, порушення прав жінок і чоловіків, недосконалості виборчих законів.

Сила Людей презентувала себе як партію, яка реально дотримується принципів гендерної рівності, чому сприяє діяльність Жіночої Ради Ініціатив, спрямована на посилення представництва жінок і їхньої участі у справах партії та політичному процесі шляхом навчання, залучення, підтримки партійок і прихильниць для подальшого просування в політику.

Слухали виступ членкині парламенту з питань насильства щодо жінок, шляхів вирішення проблеми. Доповідь Per Olisson на тему «Гендер і ринок праці: нерівні можливості дають нерівні очікування» була не лише цікавою, а й актуальною, на думку Тетяни, для нашого міста: «За статистикою, у Кривому Розі більшість зареєстрованих в Службі зайнятості — жінки, для яких офіційної роботи не вистачає, отже, можливості заробляти обмежені, а внаслідок є обмеження в соціальному захисті, мінімальна пенсія». Вирівнювання ситуації, за словами партійки, залежить від готовності держави або мера будувати підприємства із залученням жінок.

Які зміни відбуваються в житті суспільства, коли є рівність, як змінюється якість життя при цьому, який вплив має гендерна рівність на виховання дітей – ці та інші питання порушувались у дискусії від представниці SILK Martin Angeby.

Під час дискусії від Вілії з Литви щодо можливостей конкретних країн втілювати Європейський досвід у себе було зазначено, що Україна є найбільш підготовленою країною для цього й стоїть на старті змін.

Презентація Сили Людей була доповнена доповіддю про політичне сьогодення, здобутки і бажання жити в Європейській спільноті. Тетяна зазначила, що слухали її із цікавістю: ми справді є країною, що надихає.