16 серпня відбулося засідання виконкому Центрально-Міської районної у місті ради, де передусім приділили увагу питанню готовності шкіл до нового навчального року. Були присутні керівники освітніх закладів всього району. Розглядали 40 питань, з яких у мережі Інтернет опубліковано було чомусь лише 15.
Депутат райради Тарас Юрченко розповів, що однією з головних проблем виявилось навіть не погане чи недостатнє фінансування освітніх закладів, а проблема невикористання або невчасного використання вже виділених коштів. Так 14 закладів освіти навіть не освоїли виділені державою 9600 грн на дрібні ремонти, при цьому не припиняються збори грошей з батьків. Не використано 512 тисяч на поточний ремонт, 68 тисяч – на закупівлю реактивів для хімічних кабінетів. За словами керівництва, роботи в цьому напрямку лише ведуться. Що заважало зайнятись цим трохи раніше – ніхто не пояснює.
Найбільш яскравим прикладом такого недбальства стала школа №10, директор якої, знаючи про жалюгідний стан приміщення школи, про повну непідготовленість будівлі до навчального процесу і прийому дітей без докорів сумління пішов у відпустку. Тарас Юрченко, керівник депутатської робочої групи по 10 школі розповідає деталі: «Згідно з “мировою”, яку батьки уклали з виконкомом Центрально-Міського району, бухгалтерський відділ райвно “переселяють” до ПТУ, а 1 вересня школа приймає дітей. Бухгалтерія приміщення з горем навпіл звільнила, та на тому підготовка закладу до навчального процесу закінчилась. Разом з іншими депутатами ми приїхали до школи, щоб перевірити на якій стадії зараз ремонтні роботи. Нашому здивуванню не було кінця. Станом на 11 серпня – за 20 днів до початку навчального року! – наведення ладу в дитячому закладі навіть не розпочиналось, школа виявилась абсолютно непридатною до навчання: дірки в стелі, понівечена вщент підлога, обдерті стіни, більшість кабінетів не пофарбовані, туалети не працюють, абсолютно не підготовлена їдальня. А за даними управління освіти, з 9600 ремонтних грошей не було витрачено жодної копійки. Директор Володченко Михайло Петрович фактично кинув школу напризволяще».
Трохи згодом завдяки зусиллям депутатів для школи було виділено ще 180 тисяч. Та через брак часу і недолугість керівника закладу батьки з учителями змушені в стислі строки власноруч фарбувати стіни та виконувати інші ремонтні роботи. Гроші виділені, закупівля матеріалів розпочалася та чи встигнуть усе завершити – хтозна.
Депутат від «Сили Людей» на засіданні цілком слушно питав: «Як могли довести до того, що нічого не готове?» Та справа в тому, що й тут втрутилось наше улюблене «крайніх не знайдеш», або «нема з кого спитати» – замість чинного в.о. директора «віддувалась» молоденька вчителька, у якої від хвилювання трусилися руки і яка щойно тиждень виконувала обов’язки керівника й опинилась на засіданні радше «добровільно-примусово».
На засіданні було прийнято рішення дати декілька днів, щоб допрацювати рішення щодо підготовки шкіл до навчального процесу.
За словами Тараса, усе свідчить, що організація в структурі освіти Центрально-Міського району на дуже низькому рівні, керівництво райво не здатне забезпечити вчасного виконання запланованих робіт навіть за умов достатнього фінансування. Депутати від «Сили Людей» і далі триматимуть ситуацію під контролем.