12 січня Тарас Юрченко на радіо 90.4FM «Криворіжжя» разом із ведучим програми «Діалог» Віталієм Пікуль обговорювали сумнозвісний законопроект №7206 «Купуй українське, плати українцям».

На думку юриста, експерта в галузі електронних закупівель, депутата Центрально-Міської райради, цей закон є нічим іншим, як завуальованим лобіюванням інтересів великого бізнесу та торпедуванням закону «Про публічні закупівлі». Нагадаємо, що завдякиостанньому цього року було зекономлено 7,5 млрд гривень.

Експерт переконаний, що законопроект №7206, який нібито покликаний підтримати українського виробника та розвиток української економіки, насправді є черговим законом проти малого та середнього бізнесу.

Чому? Детально пояснює Тарас Юрченко. Щоб підприємцям підняти маржу своїх доходів на 40% відповідно до цього закону необхідно буде довести українськість свого товару, зібравши 23 довідки, що малому та середньому бізнесу обійдеться в копієчку, потягне за собою збільшення його витрат.

Плюсів у цьому законі Тарас не бачить, окрім того називає цілий перелік негативних наслідків у разі його прийняття.

Внесені зміни, які створюють умови для конкурентної переваги, йдуть у розріз із обов’язками, які взяла на себе Україна в рамках асоціації ЄС і СОТ, що тісно співпрацює з МВФ.

Євросоюз почне вводити свої обмеження, щоб умовно захистити свого виробника – це в той час, коли ми навпаки маємо шукати вихід на міжнародні ринки та переорієнтовуватись на Європу.

Матимемо погіршення міжнародного іміджу, введення санкцій, судові позови у звязку з нерівномірним конкурентним середовищем.

Подібна ситуація буде відлякувати інвесторів.

Цей закон принесе бонуси лише великому олігархічному бізнесу, якому зібрати довідки не буде чимось складним і витратним.

З’явиться можливість для утворення ще однієї корупційної складової – необхідні довідки будуть коштувати певних коштів.

«Якщо цей закон вийде — ми точно не побачимо 7 млрд зекономлених завдяки Прозорро коштів. Ми повернемось до 2013–2014 років, де все буде вирішуватись в кабінетах. Будь-яка зарегульованість бізнесу дає великий мінус».

За словами Тараса, цей закон правильніше назвати «Купуй наше, плати нам», де «ми» — це ті, хто вносили законопроект та підтримували його. Окрім Олега Ляшка з його популізмом, ратували за зміни БПП, НФ, ОППО, БЮТ, Відродження.