Криворізька міська організація політичної партії «Сила Людей»

Тарас Юрченко про негативні наслідки закону “Купуй українське, плати українцям”

12 січня Тарас Юрченко на радіо 90.4FM «Криворіжжя» разом із ведучим програми «Діалог» Віталієм Пікуль обговорювали сумнозвісний законопроект №7206 «Купуй українське, плати українцям».

На думку юриста, експерта в галузі електронних закупівель, депутата Центрально-Міської райради, цей закон є нічим іншим, як завуальованим лобіюванням інтересів великого бізнесу та торпедуванням закону «Про публічні закупівлі». Нагадаємо, що завдякиостанньому цього року було зекономлено 7,5 млрд гривень.

Експерт переконаний, що законопроект №7206, який нібито покликаний підтримати українського виробника та розвиток української економіки, насправді є черговим законом проти малого та середнього бізнесу.

Чому? Детально пояснює Тарас Юрченко. Щоб підприємцям підняти маржу своїх доходів на 40% відповідно до цього закону необхідно буде довести українськість свого товару, зібравши 23 довідки, що малому та середньому бізнесу обійдеться в копієчку, потягне за собою збільшення його витрат.

Плюсів у цьому законі Тарас не бачить, окрім того називає цілий перелік негативних наслідків у разі його прийняття.

Внесені зміни, які створюють умови для конкурентної переваги, йдуть у розріз із обов’язками, які взяла на себе Україна в рамках асоціації ЄС і СОТ, що тісно співпрацює з МВФ.

Євросоюз почне вводити свої обмеження, щоб умовно захистити свого виробника – це в той час, коли ми навпаки маємо шукати вихід на міжнародні ринки та переорієнтовуватись на Європу.

Матимемо погіршення міжнародного іміджу, введення санкцій, судові позови у звязку з нерівномірним конкурентним середовищем.

Подібна ситуація буде відлякувати інвесторів.

Цей закон принесе бонуси лише великому олігархічному бізнесу, якому зібрати довідки не буде чимось складним і витратним.

З’явиться можливість для утворення ще однієї корупційної складової – необхідні довідки будуть коштувати певних коштів.

«Якщо цей закон вийде — ми точно не побачимо 7 млрд зекономлених завдяки Прозорро коштів. Ми повернемось до 2013–2014 років, де все буде вирішуватись в кабінетах. Будь-яка зарегульованість бізнесу дає великий мінус».

За словами Тараса, цей закон правильніше назвати «Купуй наше, плати нам», де «ми» — це ті, хто вносили законопроект та підтримували його. Окрім Олега Ляшка з його популізмом, ратували за зміни БПП, НФ, ОППО, БЮТ, Відродження.

2018-09-17T04:24:49+00:00 14 Січня 2018|