Депутат міськради Світлана Сова, розповідаючи в програмі «Один на один» про наміри виконкому зібрати позачергову сесію, де планувалося вирішувати питання визначення ставок земельного податку та оренди землі, нагадала, що будь-які зміни в податках можна вносити не менше ніж за півроку до їх уведення. Депутатка категорично проти порушення законів загалом та основного закону про податки зокрема.

Членкиня партії «Сили Людей» пропонує підвищити податок на землю, але підкреслює: «Не можна надавати привілеї якомусь одному підприємству, наприклад, АрселорМіттал, а для ГЗК залишати ставку на рівні 1%. Умови повинні бути однаковими для всіх – і на місцевому рівні, і на державному. Закон повинен працювати».

У розмові з ведучим Світлана торкнулась досить делікатної проблеми: її хвилює, що останнім часом у виконкомівських працівників, зокрема мера, з’явилася «шкідлива звичка» знімати проекти рішень від «Сили Людей» з порядку денного і відповідно не ставити їх на голосування. Вона пояснює це просто: «Спочатку нас не сприймають, потім бояться, а потім починають з нами боротися».

Не бачить логіки в прийнятому на минулій сесії рішенні про податок на нерухоме майно, згідно з яким власники – юридичні особи мають платити чомусь більше, ніж власник – фізична особа такого ж, наприклад, готелю: «Це просто елемент приховування. Відповідно до таких незрозумілих міркувань скоро дійде до повного абсурду і почнуть призначати податок, зважаючи на стать підприємця».