Svetlana Sova виступила з доповіддю на Форумі депутатів місцевих рад «Посилення місцевої демократії», який відбувся в Києві 9 червня 2017 року. У форумі також взяли участь голова Дніпропетровської обласної партійної організації Александр Козаченко та керівник обласного секретаріату «Сили Людей» Юрченко Тарас.

У своєму виступі депутат Криворізької міської ради Світлана Сова головним чином зосередила увагу на практичних моментах депутатської роботи. Зокрема наголосила на змінах у законодавстві про місцеві вибори, які дозволили партії на виборах 2015 року у Кривому Розі отримати загалом 25 депутатських мандатів різного рівня. Підкреслила важливість збільшення повноважень депутатів міських рад порівняно з попередніми каденціями. Ознайомила зі статтею 351 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання депутатської діяльності. Розповіла про зміни до закону «Про статус депутатів місцевих рад», які дають виборцям можливість відкликати депутатів після року їхньої каденції за народною ініціативою. Таким правом успішно скористалася громадськість нашого міста за підтримки партії «Сила людей» і відкликала 11 депутатів міськради, обраних від БЮТ і РПЛ.

Мета Форуму, організованого Інститут Політичної Освіти – продовжити втілення реформи децентралізації, здійснити її обговорення, виробити рекомендації щодо її пришвидшення, залучивши до цього процесу 150 депутатів місцевих рад з різних областей України.