До Світлани Сови звернувся по юридичну допомогу громадянин з інвалідністю Юрій Понькін. Більше шести років він ходив по всіх можливих інстанціях, дзвонив на гарячі лінії, звертався до департаменту інфраструктури міста, виконкому райради з проханням відремонтувати дорогу біля його будинку. Усе було марно. Останнє колективне звернення до мера також не допомогло. Відповідь одна: грошей у міста немає.

За цей час дорога розбилася вщент, і пересуватися нею на колясці стало дуже складно й небезпечно. Тому Юрій наважився на рішучий крок — позиватися до суду на департамент інфраструктури та виконком міськради. У цьому його погодилась підтримати юристка, депутатка міськради Світлана Сова:

«Я давно хотіла написати подібний позов, вивчала практику, радилась із колегами, але таких сміливих і наполегливих позивачів, як Юрій, не зустрічала раніше. Погодилася без роздумів, тим більше, що мова йшла про людину з інвалідністю, яка фактично не може виїхати з власного двору. Тема доступності нашого міста для маломобільних людей ще залишається досить болючою, тому важливо привертати увагу громадськості до проблем людей з інвалідністю».

Завершилось усе тим, що представник департаменту інфраструктури Іван Карий пішов назустріч мешканцю і запропонував укласти мирову угоду. Ще до оголошення ухвали судом було зроблено тимчасовий ремонт дороги.

А 3 грудня, у День людей з інвалідністю, Дніпропетровський окружний адміністративний суд задовольнив заяву про примирення сторін. Згідно з умовами примирення, відповідачі — виконком міськради та департамент інфраструктури міста — зобов’язуються виконати поточний ремонт дороги вздовж житлового будинку 39 по вулиці Смирнова до дитячого садочка №211 по вул. Бірюзовій, 1-А.