ГС «Спільна мета», зокрема депутат Сергій Куриленко та Роман Філінов, разом із мешканцями розпочали впровадження всеукраїнського проекту «Сусідська варта» на теренах Інгулецького району. Схожі програми функціонують у багатьох країнах світу: Канаді, Сполучених Штатах, Австралії, Великій Британії, Новій Зеландії, Естонії тощо.

З 2017 р. до «Сусідської варти» долучаються будинки по всій Україні. У Кривому Розі за активної участі «Спільної мети» проект стартував на базі будинку по вул. Гірників, 48.

Ідея полягає в тому, що згуртовані мешканці будинку чи території у співпраці з представниками поліції та іншими органами державної влади, місцевого самоврядування сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності й вандалізму в межах свого району.

На відміну від «муніципальної поліції», яку контролюють місцеві владці, утримуючи її за бюджетні кошти, члени «Сусідської варти» діють на волонтерських засадах. Вартові не втручаються в підозрілі інциденти, а лише інформують відповідні органи.

Під час першого заходу «Безпечний двір» мешканці зазначеного будинку разом із представниками поліції склали план елементарних дій з безпеки, як-от усунення неосвітлених ділянок, відкритих люків, прибирання хащів. Відбувся взаємний обмін інформацією. Також було визначено відповідальних за кожну ділянку роботи. Встановлено строки виконання плану.

Попередньо було проведено тренінги для голів ОСББ. Оскільки проект новий і багатьом людям мало що відомо про нього, проводиться анкетування мешканців паралельно з роз’яснювальною роботою.

За словами Сергія Куриленка, практика такого вартування спрощує процедуру комунікації з владою та поліцією та вирішує одну з поширених нині проблем, з якою неодноразово стикались містяни, відповідає на питання «куди звертатися якщо»: якщо ви помітили підозрілих людей, якщо хтось копирсається біля машини у вашому дворі, а контактів із власником у вас нема тощо. У структурі «Сусідської варти» є координатори, їхні заступники та капітани під’їздів, до яких можна звернутися із таких питаннь і які вже напряму працюють з поліцією. Представники поліції в межах програми безпеки спрямовують за необхідності звернення до органів влади.

Активісти закликають долучатися до проекту всіх містян.