14 липня відбулася третя зустріч з розробки екологічної програми партії за координування Сергія Мариничева. До важливих обговорень долучилися Світлана Сова, Анна Атаманчук, Тетяна Дацюк, Ірина Голоднова, еколог «Досить труїти Кривий Ріг» Анна Амбросова та еколог Юлія Ореханова. Активно вносили пропозиції активіст громадських екологічних рухів Олексій Василюк, партієць із Запоріжжя, керівник «Досить труїти Запоріжжя» Ігор Зубко, спеціаліст з проектного менеджменту Вячеслав Федько та громадська активістка Ольга Гончар Хвостова.
На першому етапі затвердили візію, визначили основні напрямки екологічної безпеки. Далі був кропіткий процес шліфування кожного пункту: прискіпливо ставились до кожного слова, терміна, які мають бути чіткими і зрозумілими для кожного, обґрунтованими, уникали загальних фраз. Жодної неперевіреної інформації, жодних припущень і приблизностей — саме за таким принципом працювали, розробляючи текст програми.
Урегулювання екологічних питань нерозривно пов’язане із законодавчою базою, тож не оминули і її. Юлія Ореханова наголосила, що законів у країні багато, але самого їх існування недостатньо — потрібні механізми їх реалізації, а то й примусу людей до їх виконання. Саме відсутність контролю за дотриманням законодавчих норм призводить до масових порушень і корупції в кожній сфері.
Яскравим прикладом, ледь не притчею во язиціх є санітарна обрізка дерев. Олексій Василюк зробив запити по всій Україні що до того, куди діваються дрова після такої санітарної обрізки — жодної відповіді. Хто це контролює і хто за це відповідальний — спробуй знайди.
У ході роботи прозвучали багато цікавих пропозицій, зокрема створення про загальної всеукраїнської державної автоматизованої мережі моніторингу якості повітря. Було охоплено величезний спектр питань: від боротьби з амброзією до безпечності використання працюючих енергоблоків атомних електростанцій, зважаючи на термін їх придатності.
Сформували екологічні пріоритети партії. Обговорюючи план дій, виокремили короткотривалі, середньотривалі та довготривалі цілі. Підготували чернетку програми.
За словами координатора Сергія Мариничева, плідна праця обов’язково продовжиться на двох наступних зустрічах, коли доопрацьовуватиметься документ та готуватиметься панельна дискусія з цієї теми.