Після численних звернень мешканців Металургійного району про недбале ставлення працівників ТОВ «Екоспецтранс» до виконання своїх обов’язків депутатки Ирина Таривердиева та Оксана Кучер особисто об’їжджають усі сміттєві майданчики — більше десятка адрес. Усі майданчики об’єднують такі проблеми: сміття розлітається по всій прибудинковій території, мешканці не мають можливості підійти до смітників, тому що відсутнє дорожнє покриття, постійні бруд і сморід. Машини ТОВ «Екоспецтранс» розвозять усе сміття по всій території, тому що відсутні під’їзди до контейнерних майданчиків.


На початку березня депутатки звертаються одночасно до ДРІМу та начальника «Екоспецтрансу» з проханням вжити необхідні заходи. У відповіді начальник ДРІМу Іван Карий не дає жодної конкретики, лише інформацію про заплановані заходи з ремонту контейнерних майданчиків.


У місті налічується 698 майданчиків, у 2019–2020 роках виконано капітальний ремонт 127 з них. Ірина та Оксана надсилають повторне звернення, де вимагають надати адреси 127 контейнерних майданчиків, на яких виконано капітальний ремонт у 2019–2020 роках, указати, на яку суму здійсненний ремонт цих об’єктів, і постачальника, який виконував ці роботи. Також представити детальний перелік робіт, запланованих на виконання санітарних норм, доріг, під’їздів і підходів до смітникових майданчиків та адреси, за якими будуть здійснені ці роботи в першому півріччі 2021 року.

Працюючи комплексно над вирішенням проблеми благоустрою сміттєвих майданчиків, депутатки ретельно обстежують кожен із них. Учора, наприклад, відбулася виїзна нарада щодо майданчика на проспекті Металургів, 30. Постійно переповнені сміттєві баки нічим не огороджені, стоять на м’якому ґрунті в метрі від трансформаторної будки, перекриваючи до неї доступ. Узагалі майданчиком це назвати важко. Дорога до нього в жахливому стані. І все це вже кілька років залишається незмінним перед самісіньким носом у виконкому.


Під час наради представниця виконкому, щоб якось виправдати бездіяльність і применшити розмір проблеми, похвалилася тим, що в них на Сонячному біля будинку ще гірше. Такий собі аргумент. За результатами наради було вирішено визначати, куди саме «Екоспецтрансу» перенести сміттєві баки.


Оксана Кучер підкреслила: «Особисту відповідальність людей ніхто не скасовував. Але якщо бак переповнений і щоб до нього дістатися треба подолати кілька метрів багнюки, то чому дивуватися. Стан сміттєвих майданчиків — своєрідний зріз не тільки культури поводження зі сміттям, він демонструє спроможність керівництва міста дати раду елементарним проблемам, базовим основам благоустрою — чистоті й порядку в місті. Саме тому ми оглянули не один майданчик, саме тому ми хочемо не просто усунути проблеми тимчасово, а зрозуміти, скільки коштів виділяє місто на вирішення цього питання, що заважає утримувати майданчики в чистоті постійно — нестача грошей чи байдужість виконавців».