Чи достатньо місто робить для безпеки юного покоління? Відповідь — у сумах, які виділяються на пожежну безпеку в навчальних закладах міста, що вочевидь не покривають усієї потреби.

У Кривому Розі понад 320 шкіл і дитячих садків, та переважна більшість не під’єднані до пульту пожежної сигналізації. Таку інформацію під час сесії міськради 24 листопада озвучив депутат від Сили Людей Андрій Немченко. «Ви вважаєте, що 27 мільйонів вирішать цю проблему?» — запитав Андрій.

Депутат закликав не доводити справу до трагедій, на зразок тієї, що сталася в одеському дитячому таборі кілька років тому, та вживати заходів заздалегідь. Тим більше, випадки загорянь у криворізьких навчальних закладах мали місце останнім часом: пожежа в ліцеї №81 на Східному-1 у 2019 році або вогнище, яке вщент знищило будівлю на території школи №29 у Центрально-Міському районі восени 2020. На щастя, жертв не було, але при такому ставленні до проблеми влада грається з вогнем у всіх сенсах.

«Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів засобами пожежогасіння, пожежної автоматики, газоаналізаторів тощо викликає питання. Кожен рік ДСНС проводить перевірки, кожен рік виносить приписи, кожен рік потім ще в судовому порядку призупиняє діяльність окремих закладів», — додав депутат Денис Скворцов.

Чи будуть хоча б якісь зрушення в цій каденції? Питання поки що риторичне. Утім наші депутати працюють над тим, щоб пожежній безпеці закладів, де навчаються діти, приділялося більше уваги.