Закон стверджує, що дискримінація споживачів житлово-комунальних послуг на одній території від одного постачальника неприпустима.

Чи працює ця норма в нашому місті? Як свідчить практика — ні.

Починаючи з 2016–2017 років, споживачі природного газу опинилися в різних умовах. Мешканцям одних будинків «Криворіжгаз» установив за свій рахунок індивідуальні лічильники газу, інших — ні. Друга категорія ще й була «винагороджена» загальнобудинковими лічильниками та надвеликими нарахуваннями.

З того часу за допомогу містянам узявся юрист і депутат міськради Андрій Немченко. За 5 років було подано близько 200 колективних позовів задля відновлення прав мешканців. Питання з переважною більшістю справ уже вирішене — позови виграні, підприємство додало будинки в інвестиційну програму, люди отримали лічильники. Але є й винятки.

Черговий прояв дискримінації стосується 24 будинків. Їх мешканці успішно пройшли всі стадії судових баталій, перемогли. І… все. Газовий монополіст тягне час та ігнорує судові рішення. Виникла парадоксальна ситуація, коли в одному із сусідніх будинків люди вже мають індивідуальні лічильники газу, в іншому — усе ще переплачують за загальнобудинковим. Жодної логіки в діях «Криворіжгазу» не спостерігається — ані географічної, ані хронологічної.

У зв’язку з цим Андрій Немченко 23 вересня подав заяву про порушення кримінальної справи відносно менеджменту «Криворіжгазу» за невиконання рішень судів. Зроблено це за дорученням більш ніж 500 криворіжців — учасників позовів, що мешкають у зазначених 24 будинках.

Андрій Немченко вважає поведінку монополіста ганебною та злочинною. Тож переведення питання в площину кримінального провадження — вимушений, але необхідний крок, вирішальний важіль, що має допомогти зрівняти права споживачів природного газу в нашому місті.