Програма виплат у 1000 гривень на оплату послуг ЖКГ знову і знову вимагає виділення коштів від міста. Нескладно порахувати: щоб закрити всі заявки за програмою до кінця року, необхідно 143 мільйони гривень. Більше того, якби сума виплат становила анонсовані 1500 гривень, на міському бюджеті з’явилося б навантаження в більш ніж 200 мільйонів гривень. Такі суми озвучив депутат від Сили Людей Юрій Милобог.

Ця соціальна ініціатива насправді є латанням дірок за рахунок вирізання шматків в інших місцях. Як зазначив Юрій Милобог, не було прораховано ризики з міським кошторисом, не було передбачено, що може дорожчати газ, що не будуть виконані заплановані надходження в бюджет. Як результат, кошти на виплати забирають із бюджету розвитку.

Чи можна інакше? Безумовно. Оптимальний шлях: ці кошти місто має вкладати в модернізацію основних фондів і комунікацій. Мова йде про найрізноманітніші напрями: теплопостачання, водопостачання, транспортні підприємства, інші стратегічно важливі комунальні підприємства, організації та об’єкти.

Наближається 2022 рік, уже скоро час затвердження головного кошторису міста. Тож є можливість спинити практику проїдання та почати дивитись у майбутнє, розвиваючи міську інфраструктуру. За достатніх, виважених інвестицій, зниження до мінімуму втрат тепла, води й інших ресурсів, зниження тарифів необхідність у виплатах споживачам від міста зникне сама собою.