Юлій Морозов закликав колег-депутатів не голосувати за проект рішення про безкоштовну передачу палаців культури і спортивних закладів від метівестівських ГЗК до комунальної власності міста в поточному вигляді. І докладно пояснив чому саме.
Згідно із договором приймання-передачі, який міститься в додатках до проекту, зазначається, що Метінвест, який нібито переймається долею палаців, зобов’язався відремонтувати їх за власні кошти. На цьому можна було б поставити мацну крапку, порадіти, дружно проголосувати за проект і йти далі. Та є одне «але».
З умов договору не зрозумілі ні обсяги ремонтних робіт, ні строки їх виконання, ні кількість коштів на витрати. Чи то якусь дірку замажуть через півроку, чи то стелю побілять через рік, чи то зважаться на капітальний ремонт — достеменно не відомо. Зокрема Юлій звертає увагу на п. 2.2, згідно з яким порядок та умови здійснення ремонтних заходів обговорюватимуться окремо — десь і колись.
20 квітня під час засідання постійної комісії начальник управління комунальної власності міста Сергій Волошиненко не зміг пояснити, де гарантія того, що ремонт не обмежиться єдиним забитим цвяхом.
За словами Юлія Морозова, адміністрація міста мала б стати на більш жорстку позицію і потурбуватись про те, щоб отримати максимум преференцій для мешканців. Проте промовлена Волошиненком фраза «зате ми їх (палаци) отримуємо безкоштовно» переконала депутата, що турбота про мешканців виконкому має виключно рекламний-показовий характер.
Окрім того, депутати поставили умову, щоб підприємство хоча б упродовж року утримувало вже передані палаци. Щоб поки все устаткується, поки місто перелаштується та підготує джерела фінансування, не постраждали ані чинні працівники, ані комунальна інфраструктура закладів.
І знову від виконкому прозвучало обнадійливе «так». І знову хочеться поставити крапку. Проте є ще один невеличкий нюанс, який «так» фактично перетворює на «ні». Обіцяний рік, відведений на фінансування, у договорі зазначили не календарним, а бюджетним, — а до його закінчення лишилося вже не 12, а 8 місяців.
«Навіть якщо вся бюрократія долатиметься швидко — наприклад за 2 місяці, — то фінансувати зарплатні працівникам і комуналку підприємство буде максимум 6 місяців». І це Юлій описав найкращий, але досить сумнівний варіант розгортання подій. Тяганина може тривати і довше.
Чому Метінвест не може просто відмовитись від цих об’єктів соціальної інфраструктури, не вдаючись до хитрощів, депутат пояснює так:
«Нагадую, що йдеться не про якісь там сарайчики на 50 м², а про 5 великих об’єктів — ПК ЦГЗК, спорткомплекс «Молодість», ПК і палац спорту на Інгульці та найбільший у місті ПК в Тернах. Великі колективи, великі витрати на утримання…
Просто сказати, що ми кидаємо тисячі людей, які тим чи іншим чином пов’язані з цими закладами Ахметінвесту, — критично не вигідно, а от заявити, що про все домовлено з містом — цілком нормальний для них варіант. Але не для нас».