19 січня депутат Криворізької міськради Сергій Попович подав чергове звернення щодо питань благоустрою м-ну Сонячний, зваживши на вимогу активних мешканців навести лад біля будинку 29 та самостійно здійснивши моніторинг поточної ситуації.

Безлад влаштував Київстар разом із своїми підрядниками, що встановили вишку і на початку грудня почали прокладати кабелі. ТОВ «Енерджигруп» під час виконання земельних робіт біля зазначеного будинку керувались принципом «бачу ціль — не бачу перешкод». Це добре видно на фото. Підрядник самовільно не за проектом порушив квітник, облаштований мешканцями власними силами, вандально зруйнував малі форми благоустрою, перекопав ділянку навколо будинку, зруйнував прохід до проїжджої частини та забруднив тротуарну доріжку.

Після завершення робіт земля залишилась нерівною, дитячий майданчик не відновленим, тротуарна доріжка не розчищеною. Ці незручності відчувають на собі мешканці будинків 29, 28, 33, 34, 35, 36 — усі, хто ходить пішки через цю територію до зупинки маршрутних таксі та швидкісного трамваю.

Щоб розібратися в цьому питанні та притягнути до відповідальності конкретних осіб чи організацій, Сергій запропонував провести виїзну нараду із залученням виконкому Саксаганської райради, управліннь містобудування, архітектури та земельних відносин, представників ЖБК «Рассвет-29», у розпорядженні якого є зазначена земельна ділянка, та ТОВ «Енерджигруп».

Інспекція з благоустрою та секретар міськради пообіцяли зробити спільне обстеження порушеного обєкту найближчим часом, щойно погодні умови стануть сприятливими для цього.

Чому наразі питання благоустрою стають такими актуальними? Чому наче гриби після осіннього дощу вистрибують дрібні і не дуже проблеми по всіх районах міста? Мешканці стали більш активними, не мовчать, через те суцільні «недопрацьовки» більше помітно? Чи такі наслідки «господарницької» діяльності майже восьмирічного головування нинішнього мера? Мабуть, усе разом. Якась революційна ситуація в благоустрою — «криза верхів» і небажання мешканців стрибати ямками, місити бруд своїм взуттям, жити по-старому — у розрусі за власні ж гроші!