Депутат Покровської райради від «Сили Людей» Роман Морозов  згідно з «Програмою підтримки у сфері культури Покровського району на 2017–2019 роки» розпочав активний процес вивчення, охорони, збереження, відновлення й популяризації культурної спадщини Покровського району. Зокрема архітектурного комплексу об’єктів колонії рудника Марії Ростковської (р-н шахти Жовтневої, раніше поблизу залізничної станції Вечірній Кут Весело-Тернівської волості), про який надала детальну інформацію місцевий краєзнавець Людмила Похитун.

За словами Людмили, дворянка, власниця земель та рудників Марія Матвіївна Ростковська відома як меценат Криворіжжя, що свого часу побудувала Вечірньокутську церкву Святого Миколая в районі сучасного КРЕСу, амбулаторію для робітників, бібліотеку. Донині в районі збереглися приміщення оптово-роздрібної торгівлі купця Семена Петровича Переверзєва, будинок благочинного (ДСУ №418), залишки фундаменту церкви Святого Миколая Чудотворця (у народі «Вечірньокутська»), двоповерховий будинок поштового відділення Ростковського руника (вулиця Зв’язку, 1), будинок керуючого рудником тощо.

Координацію роботи з виконання розпорядження покладено на відділ з питань культури, контроль за виконанням залишається за постійною комісією з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, спорту та у справах сім’ї і молоді, членом якої є депутат Роман Морозов.

За словами Романа, у Кривому Розі, навіть в його історичному ядрі, збереглося дуже мало старих історичних будівель, а вцілілим будинкам дедалі більше загрожує руйнування. Беручи до уваги, що пошкодження або зникнення будь-яких зразків культурної цінності є згубним збідненням надбання Кривого Рогу, процес треба розпочинати негайно.

Районному депутату, на думку партійця, це зробити надзвичайно складно, але набагато простіше, ніж пересічному громадянину. Тому він і взявся за роботу, яка на перший погляд, для недалекоглядних і тих, хто живе лише сьогоднішнім днем, не є чимось вартим уваги і нагальним: «Проблеми, наприклад, благоустрою, освіти люди відчувають тут і зараз, бо це торкається їх безпосередньо. Проблема руйнування, захаращення якихось будинків сторічної давнини для більшості не є важливим питанням. Якщо взяти матрицю Ейзенхауера, то це не з квадрату питань “термінове”. Це питання “квадрату важливе і нетермінове”. Але розгляд саме цих питаннь, дає в майбутньому потенціал для розвитку».

У разі позитивного висновку робочої групи, відділу з питань культури потрібно буде почати підготовку документів до внесення даного архітектурного комплексу до Реєстру об’єктів культурної спадщини згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини».

Роман переконаний: «Робоча група має знайти механізм, як зберегти, відновити і дати доступ для екскурсій на цих об’єктах для всіх бажаючих мешканців, туристів і краєзнавців. Навіть якщо статус не буде отримано, а зможемо зусиллям району і підприємців власників зберегти архітектурні пам’ятки міста, — це буде велика перемога для мене, і для всього міста!»