Депутат Покровської райради Роман Морозов підняв проблему недолугого використання скейт-парку, що на 44 кв.

Мріяли організовувати дозвілля молоді, створювати умови для розвитку спорту: skateboard, kickscoot, bmx / футбол, баскетбол. Побудували скейт-парк. Трохи він постояв новенький. Додав бонусів місцевій владі: мовляв, дивіться – ми не стоїмо на місці, крокуємо уперед, і це лише початок. І виявилось, що таки це лише гарний початок. На парк чекала та сама доля, що й на безліч схожих об’єктів, дитячих майданчиків, покинутих напризволяще.

Депутата дивує, чому об’єкт, на який було виділено чимало грошей, який продовжують утримувати за рахунок бюджету, не використовують ефективно?

Роман Морозов виступив із пропозицією сформувати і запропонувати ЗРУЧНІ УМОВИ для волонтерів, громадських організації, підприємців, аби ЗАЦІКАВИТИ їх організовувати порядок, якісне дозвілля на цьому об’єкті, стежити за мінімальною технікою безпеки тощо. Парк має слугувати майданчиком для втілення різних проектів, організації свят, змагань тощо.

Влада повинна не просто дозволити користуватися об’єктом, а мотивувати, запрошувати, сприяти, допомагати, надихати, підтримувати, вмовляти! Натомість голова райради В. Коритнік, зрозумівши слово «зручні» по-своєму, запропонував умови, які не просто не приваблюють волонтерів, підприємців, ініціативних людей, а радше відлякують. Окрім орендної плати, хвацький голова вимагає зібрати цілу купу документів.

 

Роман упевнений:
– без залучення громадськості не можна будувати по-справжньому життєздатні проекти;
– так, можна поки виїжджати за рахунок бюджетників (школи, технікуми) та великого бізнесу, який в «дружніх» стосунках з виконкомами та опоблоками (у криворізькому випадку це Метінвест). Але дуже багато з цього ресурсу є примусовим, нещирим, а тому безперспективним і нецікавим;
– активна громадськість у Кривому Розі – часто-густо розпорошена, слабо організована. Але разом з цим, це люди, які з ВЛАСНОЇ ІНІЦІАТИВИ, за свої власні кошти вже щось роблять у певній галузі, бо їм ПОДОБАЄТЬСЯ це робити. Тому-то такі люди (а ще краще об’єднання людей) і можуть стати основою побудови здорового (дебюрократизованого, непатерналістського) суспільства. Мова йде про велооб’єднання, митців (поодиноких та зорганізованих), ентузіастів-екологів, захисників тварин тощо;
– завдання виконкому – навчитись мотивувати і залучати громадськість;
– завдання громадських активістів – навчитись співпрацювати з виконкомом.