8 серпня в штабі Криворізької «Сили Людей» провели обговорення та аналіз чинної місцевої програми задля її вдосконалення. Ініціаторами зустрічі виступили члени партії депутат Покровської райради Сергій Мариничев та помічниця депутата Тетяна Дацюк. Серед учасників були експерти юридичного права, депутати, підприємці.

Для кращого бачення майбутньої програми місцевої парторганізації Сергій Мариничев запропонував спрогнозувати ситуацію приходу партії до влади вже сьогодні й дати відповіді на питання: наскільки ми готові до цього, з чим стикаємось, перед якими проблемами можемо опинитись, з якими напрямками треба попрацювати першочергово, які помилки врахувати, спираючись на власний досвід та досвід організацій інших міст.

Експерти-юристи Олексій Абусов і Дмитро Величко зазначили, що, вдосконалюючи місцеву програму, необхідно зважати на напрацювання стратегічної сесії та результати соцопитування населення, але при цьому враховувати особливості розвитку нашого міста, його проблем і потреб.

Голова зборів та депутат Саксаганської райради Олександр Балабан головним чином зосередили увагу на тому, що програма має бути чітко прописана, деталізована. Зважена покрокова стратегія допоможе не лише прийти до влади, а й утримати її, щоб успішно втілити в життя далекі перспективи. На цьому ж наголосила і Тетяна Дацюк: «У програмі має бути конкретика, а не лозунги. Ми повинні чітко відповідати на питання: як, у який спосіб будемо реалізовувати ті чи ті проекти, вирішувати поставлені завдання».

Цього разу було презентовано деякі напрацювання економічного розвитку та болючого для нашого міста питання екології, охоплено великий шмат в цих галузях – від розвитку середнього бізнесу, гострих фінансових проблем до озеленення та розвитку велоінфраструктури та благоустрою міста.

Обговорили такі можливі напрямки, як необхідність моніторингу відкритих даних по шкідливих викидах і донесення інформації до населення, популяризація сортування сміття і його вивезення на повторну переробку, створення IT-кластерів тощо.
Прийнято рішення до наступної зустрічі, яка планується за декілька тижнів, підготувати напрацювання для роботи по групах з основних напрямків із залученням експертів. Призначили відповідальних. Так, наприклад, депутатка Інгулецької райради Ірина Голоднова, маючи досвід у галузі роздільного збору сміття, запропонувала очолити цей відрізок роботи. Взяти на себе обов’язки відповідального за культурний розділ згодився Олександр Балабан.

Олексій Абусов поставив слушне питання: «Чи коректно змінювати зміст передвиборчої програми, адже мешканці обирали представників Сили Людей, спираючись саме на неї?» На що Сергій Мариничев відповів, уточнюючи: «Майбутня оновлена програма не змінюватиме чинну, а лише її розширить, деталізує попередній план дій, який до речі сьогодні вже успішно реалізовується».