17–24 лютого партійці «Сили Людей» перебували в Німеччині. Делегацію склали член Політради Світлана Сова, голова Політради Олександр Солонтай, народний депутат від «Сила Людей» Наталя Веселова, Раду Жіночих Ініціатив представляла Ксенія Гнатовська. Можливість познайомитись із політичною системою Німеччини та її виборчими особливостями надав Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus.

Головною метою поїздки було налагодження зав’язків із німецькою ліберальною партією Вільних демократів, які у 2017 році успішно перемогли на виборах до Бундестагу. Зі слів Наталі Веселової, це стало можливим завдяки двом речам. Ліберали проаналізували свої попередні помилки, зокрема визнали, що не виконали своїх обіцянок перед виборцями. Готуючись до наступних виборів не просто змінили назву партії, а ретельно по пунктах пропрацювали свою програму.

Світлана Сова зазначила, що основні напрямки передвиборчих програм лібералів та «Сили Людей» мають багато спільного. Зокрема лідирує освіта та ствердження людини як головної цінності. Під час прямого ефіру з Берліна Світлана поділилася враженнями: «Отримала дуже багато цікавих практик. Тут дуже свіже відчуття перемоги, яке ми пережили у 2015 році, коли мали гарний результат на виборах».

Політичний експерт Олександр Солонтай озвучив позиції «Сили Людей» з кількох важливих для України питань, які вдалося донести до німецьких політиків під час продуктивного візиту: «Знімати санкції з Росії не можна. Питання стоїть лише в тому, наскільки їх посилювати, щоб не перегнути палку, — щоб росіяни мали економічні збитки і стимул виконувати свої зобов’язання, а не ввійшли в конфлікт більшої гостроти. Якщо послабити санкції, росіяни відчують почуття безкарності і підуть у наступ».

Партійцям також важливо було пояснити німецьким партнерам, що українці вже не здадуться, а Україна не повернеться під вплив Росії і не збирається відмовлятись від окупованих територій: «Питання в тому, чи це буде військовий шлях вирішення проблеми збереження територій і повернення окупованих, який призведе до загибелі великої кількості людей, чи мирний вихід із ситуації. Якщо Росія зрозуміє, що на боці України стоїть весь цивілізований світ, а її подальша агресія призведе лише до краху її економіки, вона почне відступати з Донбасу, потім вирішуватиметься кримське питання».

Велика частина візиту була пов’язана з питаннями рівності та розширення можливостей жінок-політиків. Ознайомились із програмою тренінгу Фонду Фрідріха Науманна «Держава потребує жінок-лібералок». Найбільший відсоток жінок-політиків, за словами Ксенії Гнатовської, спостерігається у партіях Німеччини, які мають зафіксовані статутами внутрішньопартійні квоти.

Загалом упродовж насиченого тижня мали кілька важливих зустрічей в Дюссельдорфі, Берліні та Північному Рейні-Вестфалії. Зокрема спілкувалися із колишньою депутаткою Бундестагу від «Союз 90/Зелені», співзасновницею проекту «Зрозуміти Україну» Марі-Луїзою Бек та шеф-кореспондентом видання «Welt» Ріхардом Хенценгером.