20–22 квітня Швецію відвідала делегація Сили Людей, очолювана Сергієм Мариничевим. До її складу також увійшли еколог коаліції ДТКР Анна Амборосова, Ольга Гончар і Сергій Попович.

 

Основною метою було узгодження робочого плану реалізації спільного екологічного проекту EcoUkraine. Спершу завітали до офісу SILK у Стокгольмі. Тут група обговорила деталі спільного екологічного проекту з Lucas McNabb,  представником міжнародного центру , про основну діяльність якого розповіла Amanda Valentin.

Уранці 21 квітня прибули до міста Вестерос, де проходила конференція учасників ліберальних рухів Швеції. Ольга Гончар зауважила високу рівень підготовки заходу: «Конференція організована дуже ґрунтовно і різнобічно. На двох поверхах розташували власні стенди різні організації та підприємства, які хотіли донести до лібералів свої потреби і цінності. Усі виступи транслювались на кілька екранів у фойє. А до зали, розташованої на третьому поверсі, могли потрапити геть усі, як ось ця жіночка, прикута до інвалідного візка. Вона тримає в роті стилос, яким пише в планшеті — уявіть рівень!»

Партійцям випала нагода поспілкуватися зокрема з учасниками найчисельнішої в Швеції кількасоттисячної громадської організації із захисту тварин, з представником групи підприємств, що займаються альтернативною енергетикою, а також із членами організації Fores, яка опікується науковими пропозиціями щодо проблем громади. Про це більш детально — на сторінці обговорення проекту EcoUkraine.

Заслухали виступи топ-спікерів, зокрема голови Ліберальної партії Швеції. 22 квітня прочитала лекцію Martin Angeby — одна з очільників SILK, голова передвиборчого штабу ліберальної партії у Стокгольмі.

Запам’яталась зустріч із Karin Karlsbro, представницею Зелених лібералів Gréna Liberaler, які фокусуються на питаннях клімату, довкілля та природи. За словами Ольги Гончар, лібералка висловила підтримку плану реалізації спільного екологічного проекту та дала слушні поради щодо стратегії його просування.

Одна з порад для України від шведів: вивчайте європейські норми, переймайте європейський досвід. У Європі — один з найкращих підходів до екології та відновлюваної енергії. Чим і займатиметься проект EcoUkraine.