Денис Неділько та Юлій Морозов поширили аудіозапис учня 9 класу Криворізької гімназії 91, дитини Дмитра Каневського, на якому вчителька Людмила Горбань тисне на дітей, а через них — на батьків, шантажує і вимагає проголосувати за громадський проект «Мистецький простір Криворізької гімназії № 91 “Відкрита сцена”».
Послухайте лишень, у якому тоні розмовляє з дітьми вчителька, яка вимагає від дітей «прагаласавать за грамадской бюджет».
І такий спосіб набирання голосів не поодинокий випадок. Це підтвердив Роман Козлов, чия дитина мусила письмово пояснювати, «чому батьки не проголосували за проект рідної та любої школи, а якщо проголосували за якийсь інший, то за який саме». На що розумний хлопець відповів дуже просто: «Мої батьки не проголосували, бо не зобов’язані це робити».
Юлій Морозов звернувся до Андрія Полтавця, Валентини Берлін, Тетяни Кріпак з проханням швидко відреагувати на цю ганебну для освіти ситуацію, а колег по профільній комісії Людмилу Бурман, Андрія Мізана, Євгена Дудку, Альону Волик, Валентину Максименко закликав разом проконтролювати цей процес.
Депутат подякував Дмитру Каневському та його родині за сміливість, а також попросив громаду допомогти з розголосом, бо дитину, імовірно, доведеться захищати: «Публічність – наша головна зброя».
Виникає питання. Хіба платформа «Громадський проект» не є частиною демократичного процесу, який надає можливість кожному мешканцю вільно брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста?
Невже вчитель і директор школи дійсно вважають, що шантажуючи дітей, батьків, порушуючи основні принципи демократії, нехтуючи свободою вибору, брешучи, можна прищепити дітям високоморальні цінності, сприяти духовному розвитку учнів, які вже за кілька років включаться в активний процес розбудови ДЕМОКРАТИЧНОЇ країни.
Невже фальш, показуха, подвійна мораль у стосунках між учителем і учнем – це найкращі умови для розвитку особистості? А як же нова філософія освіти, що спирається на свободу і любов? Про яку вільну особистість у вільній школі може йти мова?
Невже такою має бути ціна звичайнісінькому ремонту актової зали, який автори проекту голосно назвали створенням мистецького простору?