В Інгулецькому районі завершена робота тимчасової комісії з доопрацювання проекту рішення Ірини Голоднової від 23.11.17 №184 щодо популяризації роздільного збору сміття. Затверджено заходи з популяризації сортування відходів. Стартуватимуть з Інгульця із залученням навчальних закладів, голів ОСББ та підприємців.

Ірина зазначає: «Шкода, що так затягнута процедура прийняття документів, час іде, треба починати працювати з людьми та рухатись уперед. Проте я дуже рада, що першим стартує наш Інгулець. Для експериментального майданчика — це найкращий варіант, бо корисні справи в нас розповсюджуються дуже швидко. Заходи будуть включати як інформування мешканців, роботу з дітьми в навчальних закладах, так і мотиваційні інструменти, як-от конкурси з призами, вуличні флешмоби. Дуже хочу, щоб Інгулець показав приклад того, як можна допомогти навколишньому середовищу, а отже, і самим собі».

Уже підготовлено електронну карту з адресами існуючих у районі пунктів прийому ТПВ та переліками видів відходів, що приймаються. Її розмістять на сайті виконкому та в соцмережах.

Перелік заходів включає також електронні опитування мешканців щодо готовності сортувати сміття, організацію екскурсій школярів на ЗПП «Чисте місто», надання консультацій юридичним особам з укладання договорів з підприємствами — приймальниками вторинної сировини. ЦНАП, територіальним центрам, навчальним закладам, підприємцям, власникам магазинів та офісів рекомендуватимуть встановлювати спеціальні бокси для збору пластику, паперу, відпрацьованих батарейок і розміщення друкованої інфопродукції.

Ірина Голоднова нагадує, що сортування є одним із напрямків роботи інгулецьких партійців, які двічі перед цим брали участь в організації акції з прибирання територій кар’єрів з подальшим сортуванням відходів. Виручені кошти віддали школі №101, що в селищі Зеленому. А головою першого ОСББ, яке організувало в себе роздільний збір сміття, є Олексій Забродський, член партії «Сила Людей». Минулого року вони встановили контейнери для пластика, і ОСББ вже успішно заробляє на відходах. Досвід Олексія перейняли інші об’єднання співвласників будинків, установлюючи сітчасті контейнери.

Депутатка стверджує, що її проект лише змусить району владу і мешканців ворушитись, адже на практиці громадські організації, активісти займаються цим уже давно.