За словами Світлани Сови, маємо добрі новини, а разом з ними і надію на перемогу: «Попри серйозний супротив ми домоглися того, щоб Металургійний райсуд вирішив розпочати розслідування стосовно вчинення злочину посадовими особами виконкому Криворізької міськради по відношенню до депутатів місцевих рад, яких нахабно не допустили до сесійної зали міськради».

Нагадуємо, що 25 липня до сесійної зали міськради не змогли потрапити не лише громадяни, а й депутати райрад. У зв’язку з цим Євген Каріс, Сергій Мариничев і Костянтин Чухно вимушені були викликати поліцію та подати заяви про вчинення правопорушень. Згідно із законом упродовж доби заяви мали внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Але цього не сталося і через 10 днів. Юристці Світлані Сові в черговій частині райвідділу поліції пояснили, що досі, мовляв, вирішують, чи є ознаки злочину. Дільничний, якому були передані матеріали, чомусь нікого так і не викликав для з’ясування обставин.

Депутат Металургійної райради Євген Каріс поскаржився до суду на бездіяльність слідчого. Двічі судові засідання з якихось причин переносились. Та врешті-решти під час слухання, яке відбулося за два місяці, не зважаючи на відчайдушні спроби прокурора довести, що складу злочину у діях посадових осіб виконкому Криворізької міськради нема, а отже, заяву про правопорушення не потрібно вносити до ЄРДР, суд виніс справедливе рішення — невідкладно зареєструвати заяву Євгена Каріса та розпочати розслідування щодо вчинення дій, які мають ознаки складу злочину (перешкоджання депутатській діяльності), передбаченого ч.1 ст.351 ККУ.

Найбільше в цій ситуації обурило Євгена Каріса, що прокурор усіляко намагався трактувати пряму норму закону «Про статус депутатів місцевих рад» на свій лад.
А власне недопущення депутата до зали засідань міськвиконкому, який до того ж розташований на території його району, на думку Євгена, є повним абсурдом:

«Згідно зі статею 29 депутат місцевої ради має право брати участь з правом дорадчого голосу в роботі інших органів місцевого самоврядування при розгляді ними питань та прийнятті рішень, що зачіпають інтереси виборців його виборчого округу чи територіальної громади, від яких його обрано. І це не єдина стаття, яку було грубо порушено».