У питаннях екології знахабніла більшість уже навіть не заграє з людьми і відверто рубає важливі проєкти рішень, які реально втілити в життя і які можуть стати приводом запідозрити владу в бездіяльності.


Проєкт Світлани Сови про контрольні дослідження проб атмосферного повітря під час сесії навіть не включили до порядку денного. Готувати важливий проєкт допомагала голова ГО «ЕкоТЕКА», група «50ShadesOfAir», Тетяна Мельниченко.

Для об’єктивної і точнішої картини екологічного стану довкілля проєкт передбачав включення до списку ще 34 місць у Кривому Розі поблизу санітарно-захисних зон, де необхідно відбирати контрольні проби атмосферного повітря: «Ми роками несправедливо обходимо мешканців будинків, які впритул наближені до санітарно-захисних зон підприємств, нерідко зменшених санітарно-захисних зон. І саме міська влада повинна докласти максимум зусиль для контролю за дотриманням вимог законодавства про охорону атмосферного повітря».

Мова йде про такі вулиці, як Гюго в селищі Верабовому, кінець вулиці Силікатної в селищі Авангард, Доватора в Тернівському районі тощо. Список додаємо нижче.

Уявляєте, наскільки могла би вийти правдивою і непривабливою картина? Саме цього злякалися Вілкул і його посіпаки. Так злякалися, що приглушили виступ із проханням Світлани Сови включити проєкт до порядку денного. У проєкти рішень, які розміщують перед сесією в електронному вигляді для ознайомлення, проєкт Світлани з пояснювальною запискою не додали. Тобто про сенс доповіді депутатки люди могли лише здогадуватися з коротенького пункту в порядку денному.

До проєкту рішення Світлана Сова і Тетяна Мельниченко долучили мапи, на яких позначено вулиці, селища, де необхідно промоніторити повітря. Скріни проєкту, пояснювальної записки та мап подаємо нижче.