30 млн грн на рік місто виділяє для того, щоб просто косити амброзію. Натомість для використання й розробки ефективніших інноваційних методів, як-от травозаміщення, ми витрачаємо лише близько 200 тисяч, тимчасом як в інших містах залучають понад 6 мільйонів на рік. Про це розповів під час свого виступу Сергій Попович.

Щоб змінити ситуацію, депутат запропонував створити робочу групу з розробки Цільової програми боротьби з амброзією на теренах нашого міста й залучити до цього фахівців. Проєкт рішення провладна більшість не підтримала, мотивуючи це тим, що вже існує програма за 2016 рік.

Проте Сергій поставив логічні запитання: де результат цієї програми, адже минуло вже три роки? чи зменшилась кількість алергіків? чи зменшилась територія, заражена шкідливими рослинами? чи достатньо одного пункту програми, щоб вирішити таку серйозну проблему?

Юлій Морозов, який сам цього року захворів на алергію, з іронією нагадав, що розроблялася попередня програма під керівництвом «головного алерголога» міста Юрія Вілкула, який запевняв, що добре знається на алергії. А мала би розроблятися фахівцями.

Статистику захворювань Сергію Поповичу з незрозумілих причин так і не надали. Немає відповіді й на запитання, чому роботи з травозаміщення, передбачені ще програмою 2016, розпочалися лише 2019 року.