Другий день перебування гостей із Кам’янського в Кривому Розі був присвячений синергії громадськості та політики.

Враження на гостей міста справили візит до Культурно-громадського центру ШELTER+ і лекція, яку провели голова ГО РУХ БЕЗ МЕЖ і депутат Тернівської райради Юрій Понькін разом з активістом Олександром Хомічем. Були розкриті питання доступності, боротьби за права людей з інвалідністю, можливості їх організувати до активних дій.

Учасниця команди Сили Людей Кам’янського Тетяна Василенко не приховувала захвату від побаченого в центрі «Шелтер+»: «Це настільки масштабно: різні проєкти, різні напрями. І настільки активна громада, яка все це створила, усе це підтримує. Можна побажати тільки процвітання, і у себе в місті побачити також щось подібне в майбутньому».

Позитивні враження отримав і партієць Олег Бітюков: «Мене вразило те, що люди зробили тут, у Кривому Розі. Усе це можна висловити однією фразою: наче прожив усе життя в одній кімнаті, не звертаючи уваги на двері збоку. І раптом їх відчинили — й бачиш зовсім інший світ. І все це створено самими людьми, незважаючи ні на що».

Ксенію Шулєшову зацікавили ініціативи, що працюють у криворізькій Силі Людей і міському громадському секторі: «Є те, що можна втілювати в Кам’янському тут і зараз. Я вже обговорювала це з нашим лідером, людиною, що, наче пластилін, “зліплює” нас у команду, — Андрієм Іванченком».

Сам Андрій Іванченко наголошує на важливості внутрішньопартійних виїздів: «Ми почали цю практику минулого року. Були в Тростянці та в Чорткові. Бачили, як там працюють команди, що є при владі. Але нам було дуже цікаво подивитися на той досвід, що є в Кривому Розі. Тутешня команда не має влади, але вона сильна та активна. Крім того, Кривий Ріг ближчий до нас за духом: це теж промислове місто, де такі ж проблеми та ментально схожий виборець. Тож нам хотілося вивчити саме досвід створення команди в Кривому Розі та запуску активностей, що у вашої команди працюють у громадському секторі».

Юлія Нефьодова не вперше в Кривому Розі. Теперішній виїзд відкрив Юлії світлий бік нашого міста, який творить згуртована громадськість. «Саме навколо незвичних, креативних людей, “позитивчиків” об’єднуються інші. Чудова енергетика, люди як одна родина — це те, що варто будувати в рідному місті. Основи зрозумілі, взяті на озброєння, й ми готові до дій», — резюмувала Юлія.

Перш ніж гості повернулись додому, криворіжці провели їм невелику екскурсію містом. Прогулянка включила в себе спортивні споруди, давні гірницькі райони, 95-й квартал, міськраду, парки Героїв та Мершавцева.

Наостанок кам’янчани пообіцяли повертатися знову та запросили криворізьких партійців Сили Людей до свого міста.

Співпраця триває.