Досить труїти Кривий Ріг повідомили, що протокол громадських слухань щодо отримання дозволу на викиди від нового відвалу «Степовий-2» «АрселорМіттал Кривий Ріг» надіслано до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

До документу долучили підписи мешканців Карачунів, Всебратського та Макулану — районів, які «забули» врахувати до зони впливу від нового об’єкта ще під час процедури оцінки впливу на довкілля у 2019 році. Цього разу люди не змогли потрапити на слухання про отримання дозволу на викиди, щоб висловити свою думку, адже підприємство під час карантину вирішило провести захід у невеликому приміщенні, значну частину місць у якому відвело своїм працівникам.

У протоколі було зазначено низку зауважень щодо недостовірної інформації, свідомо внесеної підприємством у звіт з оцінки впливу на довкілля та матеріали, які обґрунтовують отримання дозволу на викиди, а також спростовано основну аргументацію АМКР про допустимість побудови відвалу «Степовий-2», а саме: закриття «Автовідвалу №4». Деталі — за покликанням: https://www.facebook.com/dosytKR/posts/1109189182869596

Паралельно Світлана Сова направила до Міністерства захисту довкілля два депутатських звернення з проханням відповісти на такі запитання:

У яких випадках стратегічна екологічна оцінка є обов’язковою?

Чи є обов’язковим складником містобудівної документації звіт про стратегічну екологічну оцінку у випадках, коли детальний план території розглядуваного об’єкта уже розроблений і громадські обговорення щодо врахування громадських інтересів уже відбулися до введення в дію Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», але детальний план не був затверджений після введення в дію вказаного Закону?

До Широківської райдержадміністрації Світлана звернулася із запитаннями:

Яким чином враховувалися інтереси громади та проводились громадські слухання щодо детального плану частини території Новолатівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області за межами села Зелена Балка під розміщення та експлуатацію основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»?

На яких територіях і за допомогою яких брошур, повідомлень, засобів масової інформації, вебсайтів здійснювалося оприлюднення цього детального плану?

Від генерельного директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Світлана вимагає відповісти, хто з посадових осіб є відповідальним за розроблення детального плану та врахування інтересів громадськості.

«Ми зробили максимально можливе від себе, тепер — крок за Міністерством», — Світлана Сова.