Депутат Покровської райради, координатор робочої групи з розробки екологічної програми Сили Людей Сергій Мариничев  регулярно моніторить стан повітря нашого міста. Нинішній святковий день не став винятком:

«За даними міжнародного сайту Вreethometer, сьогодні зранку концентрація пилу в Центрально-Міському районі перевищувала норму PM2,5 удвічі. PM2.5 — це суміш частинок пилу, золи, сажі, а також сульфатів і нітратів, що в сухому стані є в повітрі. Норма концентрації часток PM2.5, визначена Всесвітньою організацією охорони здоров’я — 25 мікрограмів на кубічний метр. Ми ж маємо 40–46.»

Хоч це й прикро, але маємо дивитись правді в очі: на свято Першого дзвоника, серед загальної атмосфери радості й піднесення наші діти на повні груди дихають брудним повітрям. Саме на це Сергій звертає особливу увагу мешканців і закликає їх бути екологічно свідомими та дієвими.

Депутат нагадує, що завдяки інформаційним технологіям можна дуже легко побачити, який стан повітря в реальному часі та чим дихають діти під час лінійок і просто дорогою до школи! Дізнавшись про незадовільний стан повітря, слід телефонувати в усі можливі інстанції НАПОЛЕГЛИВО — вони це люблять.

Сергій не приховує, що додзвонитися нагору важко. Але ж можливо! Зовсім нещодавно депутат провів дослідження реакцій на забруднене повітря, коли зайнялося поле біля 5-го Зарічного. У департаменті з екології Дніпропетровської ОДА не взяли слухавки. Лінія Державної екоінспекції була зайнята протягом двох годин. Номер голови управління з екології Криворізької міськради взагалі не відповідав. Але після скарги департамент з екології ОДА прокинувся, і депутат закликає звертатися передусім до них:

Телефонна «гаряча лінія» департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації працює за номером (096) 512 94 24 у робочий час.

Потім слід дзвонити на гарячу лінію екоінспекції — (044) 521 20 38.

Ну і зрештою треба дзвонити в управління з екології Криворізької міської ради за номером 74-92-56 або 74-56-41 Охотніковій Світлані Андріївні та Савіновій Ірині Федорівні.

Скарги можна оформлювати і поштово:
info@dei.gov.ua — екоінспекція
mvk99@kr.gov.ua — криворізьке управління з екології
info@adm.dp.gov.ua — обласний департамент
Листи також слід дублювати в прокуратуру Дніпропетровської області zvern@dnipr.gp.gov.ua

Про стан повітря можна дізнатися за покликаннями:
https://krmisto.gov.ua/ua/rc/ecomon/default/index.html
https://breezometer.com (Вreethometer)
https://ukraine.arcelormittal.com/eco.php (читати внизу сторінки після «Сторінка заблокована»)
https://ukraine.arcelormittal.com/index.php?id=334

Лише масові звернення людей можуть привернути увагу та змусити чиновників і службовців ворушитися.