Петиція до міської ради з вимогою про переведення дітей на очне навчання, і перш за все початкових класів, у рекордно короткий термін — за 4 години — набрала 1000 голосів.

Під час розгляду петиції директорка департаменту освіти Тетяна Кріпак зазначила, що вона також вважає необхідним, щоб діти ходили до школи, і підтримує авторку петиції. Та, мовляв, вони керувались відповідною постановою Кабінету Міністрів, розпорядженням Міністерства освіти і науки, рішеннями державної і регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У сесійній залі звучали заклики підійти до цього питання виважено.

«А що будемо важити, якщо моніторинг захворюваності саме серед здобувачів освіти перших — четвертих класів не проводився? У протоколі регіональної комісії з питань ТЕБ та НС ідеться про заборону відвідування закладів здобувачами освіти, окрім перших — четвертих класів. Відправлення початкової школи на дистанційку було виключно рішенням міста. І оскільки я пересвідчилася ще в ході минулої сесії, що Кріпак абсолютно не володіє даними про захворюваність саме учнів перших — четвертих класів, то відправлення їх на дистанційне навчання було продиктоване не міркуваннями інфекційної безпеки, а зовсім іншими. Не варто економити на дітях і призводити до того, що ми отримаємо покоління школярів, які не вміють читати і писати. Адже початкова школа дає базові навички, тоді як немає методик, за якими можна навчити дітей читати і писати дистанційно», — сказала депутатка від Сили Людей Наталя Шишка.

Під час голосування петицію підтримали. Датою повернення учнів до шкіл — усіх, а не тільки початкових класів — назвали 22 листопада. Однак ця дата ніде офіційно не зафіксована, оскільки на розгляд депутатів не було винесено проєкт рішення міської ради про результати розгляду петиції, як це мало би бути.