Глибинна сутність питання гендерної рівності поки що залишається в оточенні міфів в українському середовищі. Так відбувається через недостатню поінформованість загалу, а звідти поверхове сприйняття, недостатнє розуміння. Один з наявних міфів точно вдалося розвінчати під час Гендерного сніданку, який 7 жовтня відбувся у Кривому Розі за сприяння Рада Жіночих Ініціатив та Сила Людей. Ініціатором заходу стала нещодавно обрана голова Дніпропетровської обласної організації РЖІ, членкиня партії Сила Людей Ірина Голоднова.
Часто можна почути, що гендерна рівність працює проти інституту сім’ї. Насправді це не так, що, зокрема, довели учасники й учасниці зустрічі на своїх власних прикладах. Гендерна рівність допомагає зміцненню родини, адже забезпечує однакові можливості для розвитку мамі й татові. Нормальні партнерські умови навіть сприяють більшій народжуваності, тому що обов’язки можна збалансовано перерозподілити між батьками. Дослідження свідчать, що можливість розподіляти навантаження між партнерами робить здоровішим середовище, у якому зростають діти. Так уважають експерти, зокрема голова РЖІ Ольга Неманежина.
Співрозмовники шукали відповідь на питання, чи має місце гендерна нерівність в Україні, у нашому місті. На думку Тетяни Дацюк та Ірини Голоднової, це так. Достатньо лише подивитися на кількість безробітних жінок і чоловіків у Кривому Розі — 70 і 30 % відповідно. При цьому місто залишається гірничо-металургійним центром, а відповідно, традиційно орієнтованим на важкий промисловий фах, де не кожна жінка знайде для себе професійне місце. До того ж в Україні, на жаль, усе ще спостерігається нерівна оплата праці для чоловіків і жінок за виконання однієї й тієї ж роботи. Часто навіть хлопцям, які роздають флаєри на міських вулицях, платять за роботу все ж на 10 гривень більше, ніж дівчатам-промоутеркам.
Проблемою залишається дискримінація жінок під час влаштування на роботу за віком. «Я раніше не бачила утисків, але після розмови глибоко замислилась і розумію, що це був поверховий погляд. Це правильна тема. Вона піднята вчасно. Насправді в нас у державі ще немає рівності, але ми вже стоїмо на цьому європейському шляху розвитку суспільства», — зазначила підприємниця.
Цікаво було почути історію чоловіка, члена РЖІ, тата в декреті, нашого партійця Сергія Мариничева про те, з яким подивом сприйняли на роботі його намір піти в офіційну декретну відпустку. Поки що в Україні подібних випадків небагато, але потроху їхня кількість зростає. Сергій наголосив на важливості таких дискусій, які, на його думку, поступово дають позитивні зрушення у свідомості людей і підтверджують необхідність змін у законодавстві.
Усі учасники заходу — студенти, підприємці, політики — були єдині у твердженні, що гендерна рівність — це передусім про те, що в жінки й чоловіка має бути вибір. Завдання держави — створити для цього умови. Адже рівні можливості є запорукою розвитку.