12 травня в офісі Сили Людей Кривого Рогу виступала керівниця Ради Жіночих Ініціатив Сили Людей Ольга Неманежина. Говорили про практичні аспекти гендерної рівності, формування гендерної політики та культури.
До заходу, який координувала Світлана Сова, долучилися не лише партійки й партійці, а й представниці ініціативної групи «рівні у кривому», зокрема Анна Гатілова, Ольга Костіна, Анна Атаманчук.
Незаперечним фактом є прагнення більшості людей мати передусім рівень достатку, здатний забезпечити високу якість життя, матеріальне благополуччя родини, яке прямо залежить від економічного розвитку міста, регіона, країни. Роблячи ставку на ту чи ту партію, виборці чекають насамперед покращення матеріального стану.
Що мені як виборцю дає те, що партія, яку я підтримую, опікується питаннями гендеру? Який практичний зиск із цього матиме моя родина? Що вкладають у поняття гендеру та гендерної рівності представники Ради Жіночих Ініціатив? Як економічно обґрунтовується застосування гендерного підходу? Які вигоди з цього жінкам і чоловікам? — На ці важливі питання під час презентації відповіла експертка Ольга Неманежина.
«Гендерна рівність означає, що чоловік і жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення свого внеску в національний політичний, економічний соціальний та культурний розвиток, а також рівні права на користування результатами цього розвитку».
Ольга переконана, що, формуючи гендерну політику, партія насправді визначає соціальну політику: «Гендерна статистика надзвичайно важлива для розвитку міста та регіону загалом. Провівши гендерний аналіз, ви зможете зрозуміти рівень і категорію трудових ресурсів у місті».
Яскравими успішним прикладом застосування гендерного підходу Ольга назвала місто Тростянець. Проаналізувавши трудові, матеріальні та нематеріальні ресурси, виявивши, що безробіття, як і в більшості міст має жіноче обличчя, мер міста забезпечив жінок робочими місцями. Жінки почали отримувати заробітну плату, податки пішли у місцевий бюджет, який почали інвестувати в розвиток інфраструктури, реконструкцію музеїв, комплексів, проведення фестивалів, приваблення туристів. Збільшилась купівельна спроможність мешканців, почав розвиватись малий та мікробізнес — ті ж самі кафешки, які платять податки і таким чином повертають гроші у бюджет міста».
Вигодами гендерного підходу Ольга Неманежина називає: нижчий рівень безробіття, більший рівень доходу, вищий рівень продуктивності праці, менше соціальних проблем та напруг у суспільстві, зняття дисбалансу в заробітній платі, як наслідок — більш динамічна та успішна країна, більш професійні й талановиті працівники, поява технологічних та інноваційних продуктів і зміцнення сімейних цінностей