До депутатки Саксаганської райради Ольги Гончар звернулися мешканці будинку № 3 по вул. Катеринівській. Тривалий час із їхнього підвалу нестерпно смерділо — там було повно фекалій.

У відповідях на письмові звернення ТОВ «Житлосервіс-КР» і КП «Кривбасводоканал» лише кивали одне на одного. Та поки вирішували, хто крайній, люди замість свіжого ранкового повітря мусили вдихати каналізаційні випари й аромати. Витік фекалій не лише неприємний, а й небезпечний, адже може стати причиною розповсюдження холери, гепатиту, лептоспірозу. Дітей нудило, старші люди мучилися від задухи, бо через сморід не могли відчинити вікна.

Справа не рухалася з місця. Зрештою Ольга Гончар звернулася до райвиконкому з вимогою скликати виїзну нараду за участі представників «Кривбасводоканалу», «Житлосервіс- КР» та начальника відділу ЖКГ райвиконкому.

І тут мов бабка пошептала — ранього ранку в день запланованої наради слюсар «Житлосервісу» виконав давнє прохання мешканців і терміново замінив у підвалі коліно, яке й було основною причиною забивання каналізації.

Нарешті все вирішилось. «Житлосервіс-КР» визнав провину. Протягом 15 днів мають ужити заходів для очистки підвалу від фекалій. Також мають установити пристрій, що дозволить з’ясувати, хто і що змиває в унітаз, бо «Кривбасводоканал» звинувачує самих мешканців у безвідповідальності: вони нібито змивають те, що не можна — овочі, гігієнічні засоби тощо. Ольга Гончар слушно запитує: «Невже для цього треба було скликати нараду, просто так не могли зробити?»

Також Ольга зазначила: «Завдяки проведенню виїзної наради за участі представників кількох організацій мешканцям удалося вирішити проблеми, які за звичайним зверненням, навіть неодноразовим, не рухалися. І важливо, що на нараду зібралося багато мешканців – саме завдяки численності голосів виявилася справжня вага проблеми. Мешканці питали мене, як вирішувати це, щоб не доводилось отак збиратися? Вихід єдиний: гуртуватися, організовувати ОСББ або ж змінювати керуючу компанію».